20.7 C
Chicago
środa, 24 lipca, 2024

Nowy pomysł sekretarza stanu Illinois: Placówki DMV na kółkach

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Biuro sekretarza stanu Illinois Alexi Giannoulias uruchamia pierwsze w historii „mobilne placówki DMV”. Samochody-biura pojawią się już wkrótce na naszych ulicach i będzie można w nich między innymi odnowić prawo jazdy.

 

„Od momentu objęcia urzędu, moją misją jest ułatwienie mieszkańcom Illinois dostępu do usług administracyjnych bez konieczności czekania lub podróżowania do placówki DMV” – powiedział Giannoulias. Dodał, że nowy program „DMV na kółkach” zaoszczędzi mieszkańcom czas i ułatwi szybkie załatwienie spraw bez konieczności stania w długich kolejkach w biurach sekretarza stanu.

Mobilne punkty DMV są podobne do samochodów, z których w Chicago można kupić gotowe dania. Samochody DMV są jednak zasilane elektrycznie. Pierwsze jeszcze w tym miesiącu pojawią się w Chicago i na jego przedmieściach, a kolejne latem w innych rejonach Illinois.

Co dokładnie będzie można załatwić w mobilnym DMV? Jak twierdzi Giannoulias można będzie odnowić prawo jazdy lub stanowy dokument tożsamości (ID), a także odnowić prawo jazdy dla osób bez legalnego pobytu w USA, czyli TVDL. Możliwe będzie także odnowienie rejestracji pojazdu, złożenie wniosku o REAL ID, o wymianę lub korektę prawa jazdy lub stanowego dokumentu tożsamości. Można będzie także wpisać się do rejestru dawców organów w Illinois i zarejestrować do głosowania w wyborach.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520