32.5 C
Chicago
sobota, 22 czerwca, 2024

Nowy Jork zabezpieczył aktywa giełdy kryptowalut braci Winklevoss. To 2 miliardy na odszkodowania

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Nowojorska Prokurator Generalna Letita James ogłosiła w poniedziałek przełomową ugodę z firmą Genesis Trading braci Winklevoss. Zgodnie z pozwem należący do nich konglomerat finansowy brał udział w oszustwie na łączną kwotę 1 miliarda dolarów. Zgodnie z ugodą biuro James zabezpieczyło 2 miliardy aktywów Genesis Trading na poczet odszkodowań dla pokrzywdzonych inwestorów.

Ugoda wypracowana przez Biuro Prokurator Generalnej Letitii James to największe tego typu rozstrzygnięcie w historii Nowego Jorku, biorąc pod uwagę, że ugoda dotyczy firmy z branży kryptowalut.

Ugoda nie tylko nakazuje wynagrodzenie inwestorom poniesionych przez nich strat, ale także zakazuje Genesis Trading dalszej działalności.

James złożyła pozew przeciwko konglomeratowi kryptowalutowo-finansowemu braci Winklevoss – Gemini Trust, Genesis Capital i Digital Currency Group – w 2023 roku. W pozwie zarzucano grupie oszukanie inwestorów na kwotę 1 miliarda dolarów poprzez ukrycie znacznych strat.

Zgodnie z pozwem – inwestorzy zostali wprowadzeni w błąd w kwestii ryzyka produktu finansowego Gemini Earn, który został opracowany we współpracy z Genesis. W ramach usługi inwestor miał zarabiać 8 proc. odsetek w skali roku od pożyczonej Gemini Earn – a właściwie zablokowanej na swego rodzaju „lokacie” – kryptowaluty Genesis.

Genesis Trading stało się niefortunnie jedną z kostek domina, które przewróciły się po upadku giełdy FTX Sama Bankmana-Frieda. W wyniku utraty wartości aktywów firmy jej kierownictwo zdecydowało się na zamrożenie kont inwestorów. To z kolei oznaczało, że inwestorzy Gemini Earn nie byli w stanie wypłacić z „lokaty” kryptowalut o łącznej wartości kilkuset milionów dolarów.

James ujawniła, że jeszcze przed utratą płynności analitycy ryzyka z Genesis Trading uznali Gemini Earn za wysoce ryzykowny. Giełda Winklevossów ukryła jednak ten fakt przed inwestorami.

W wyniku kolapsu płynności Gemini Earn dostęp do pieniędzy utraciło 29 000 Nowojorczyków i tysiące inwestorów w całych Stanach Zjednoczonych.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520