32.5 C
Chicago
sobota, 22 czerwca, 2024

Nowy Jork jednym z rekordzistów ubóstwa wśród dzieci w Stanach Zjednoczonych

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Wskaźniki ubóstwa wśród nowojorskich dzieci znalazły się na najwyższych poziomach w całych Stanach Zjednoczonych. W miastach, takich jak Syracuse, Rochester i Buffalo, między 40 a 46 procent dzieci żyło w ubóstwie – według danych na 2022 rok.

Według nowego raportu Syracuse, Rochester i Buffalo zajęły drugie, piąte i siódme miejsce pod względem wskaźnika ubóstwa wśród dzieci z dużych miast w USA. Miasta te doświadczyły poziomu ubóstwa nawet dwukrotnie większego, niż przeciętny wynik w całych Stanach Zjednoczonych. Ujawniono również, że w Albany – choć nie jest w czołówce niechlubnego rankingu – aż 30 procent dzieci żyje poniżej progu ubóstwa.

Jeśli mowa natomiast o najbiedniejszych powiatach stanu Nowy Jork, w czołówce znalazły się Bronx, Kings, Broome i Chautauqua.

W mieście Nowy Jork wskaźnik ubóstwa wśród dzieci wyniósł w 2022 roku 23 procent.

W całym stanie Nowy Jork średnio prawie jedno na pięcioro dzieci żyje poniżej progu ubóstwa. To plasuje stan w pierwszej dziesiątce w kraju pod względem poziomu ubóstwa wśród dzieci. Wskaźnik dla Nowego Jorku jest o 2,5 procent wyższy, niż średnia krajowa.

Stany graniczące ze stanem Nowy Jork mają wskaźniki o co najmniej 6 punktów procentowych niższe, niż Empire State. Wśród najbardziej zaludnionych stanów gorszy wynik od Nowego Jorku osiągnął jedynie Teksas.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520