28.3 C
Chicago
piątek, 12 lipca, 2024

Niemcy/ Policja zapobiegła zamieszkom w Dortmundzie z udziałem kibiców piłkarskich

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Tysiące kibiców z Włoch i Albanii w sobotę w Dortmundzie spokojnie oczekiwało na mecz piłkarskich Mistrzostw Europy z udziałem drużyn narodowych obu krajów. Jednak w pewnym momencie policja musiała zapobiec wybuchowi przemocy, – poinformowała agencja dpa.

 

Działania prewencyjne niemieckiej policji w centrum Dortmundu pozwoliły zapobiec konfrontacji włoskich i albańskich kibiców przed meczem grupy B piłkarskich Mistrzostw Europy pomiędzy reprezentacjami Włoch i Albanii.

 

Według informacji miejscowych mediów, policjanci przez dłuższy czas obserwowali znanych im „fanów wysokiego ryzyka”, co pozwoliło zapobiec atakowi włoskich „tifosi” na albańskich kibiców. Policja ustaliła, że Włosi przygotowywali się do zaatakowania kilkudziesięcioosobowej grupy albańskich kibiców. Dzięki konsekwentnemu działaniu siły policyjne uniemożliwiły bezpośrednie starcie między kibicami obu krajów. „Ponad 50 osób trafiło do aresztu” – poinformowała w sobotę wieczorem w specjalnym komunikacie policja.

 

Jednocześnie w policyjnym raporcie podkreślono, że przez całą sobotę dziesiątki tysięcy spokojnych kibiców stworzyły w centrum Dortmundu wspaniałą atmosferę międzynarodowego piłkarskiego święta.

 

Rozegrany w sobotę wieczorem na stadionie Borussii Dortmund mecz grupy B piłkarskich Mistrzostw Europy Włochy-Albania zakończył się wynikiem 2:1. (PAP)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520