32.8 C
Chicago
środa, 12 czerwca, 2024

Nie ma zgody na kaucję dla zabójcy policjanta

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Sąd nie zgodził się na wyznaczenie kaucji w sprawie mężczyzny oskarżonego o zabójstwo policjanta na służbie w Gage Park. Do zbrodni doszło w czasie, kiedy funkcjonariusz interweniował w sprawie kłótni pomiędzy oskarżonym Stevenem Montano, a jego dziewczyną.

Jak wynika z kolejnych ujawnionych akt dochodzenia, Montano pokłócił się ze swoją dziewczyną, groził jej bronią, a kiedy wezwała pomoc, zaczął uciekać. Próbował ukryć broń na podwórku swoich sąsiadów, a kiedy ci się nie zgodzili, wybiegł na ulicę. Tam zauważył go wezwany na miejsce patrol. Funkcjonariusz Andres Vasquez-Lasso wysiadł z pojazdu i udał się w pieszy pościg. Po chwili wywiązała się strzelanina. Jak wynika z ustaleń śledczych, oskarżony oddał w kierunku policjanta pięć strzałów, z których trzy dosięgnęły celu. Sam również został ranny, a następnie skuty kajdankami przez innego policjanta.

Vasquez-Lasso zmarł na skutek odniesionych ran.

Sędzia powiatu Cook odmówił możliwości wyjścia za kaucją Stevenowi Montano. Mężczyzna został oskarżony o morderstwo pierwszego stopnia i bezprawne użycie broni. Decyzja zapadła godzinę po tym, jak ciało Vasqueza Lasso zostało przewiezione z eskortą policyjną z biura lekarza sądowego powiatu Cook do domu pogrzebowego w Oak Lawn.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520