5.7 C
środa, 24 kwietnia, 2024

NBA. Lakers z najlepszym bilansem. Porażka Bulls z Clippers

Broniący tytułu mistrza NBA koszykarze Los Angeles Lakers pokonali w niedzielę na wyjeździe Houston Rockets 120:102 i z ośmioma zwycięstwami przy trzech porażkach mają najlepszy bilans w lidze. Przełożony został hitowy mecz Boston Celtics – Miami Heat.

Gości do zwycięstwa w Teksasie poprowadzili Anthony Davis – 27 punktów, LeBron James – 18 oraz rezerwowi Talen Horton-Tucker – 17 i Montrezl Harrell – 16.

„A.D. to po prostu A.D., samo posiadanie go w składzie daje drużynie dynamikę zarówno w ofensywie, jak i obronie” – powiedział James o najlepszym strzelcu zespołu.

Davis, który z powodu urazu nie wystąpił w piątkowym spotkaniu z Chicago Bulls, trafił w niedzielę dziewięć z 12 rzutów za dwa punkty i dziewięć z 10 wolnych, spudłował jedną próbę za trzy. Miał także cztery zbiórki, trzy bloki i asystę.

„Sposób, w jaki zdobywa punkty sprawia, że trudno go upilnować. Może zranić przeciwnika na wiele sposobów” – dodał trener Lakers Frank Vogel.

Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobyli Christian Wood – 23, James Harden – 20 i dziewięć asyst oraz John Wall – 14 i 10 zbiórek.

To był trudny, ostry mecz, w którym sędziowie podyktowali pięć fauli technicznych, dwa niesportowe oraz jeszcze w pierwszej połowie wyrzucili z boiska Markieffa Morrisa (Houston), a następnie DeMarcusa Cousinsa (Lakers).

Mistrzowie z Los Angeles wygrali szóstą z siedmiu ostatnich konfrontacji z Rockets i legitymują się obecnie najlepszym bilansem w lidze (8-3).

Drugi zespół z Los Angeles pokonał u siebie Chicago Bulls 130:127. Mecz był bardzo wyrównany, a bohaterem gospodarzy okazał się Kawhi Leonard, który rzucił 35 punktów i w całej karierze w NBA przekroczył granicę 10 tys. punktów. Tylko w III kwarcie zdobył 21 pkt, co także jest jego rekordowym osiągnięciem. Najwięcej dla pokonanych, 45 pkt rzucił w tym meczu Zach LaVine. LA Clippers mają bilans 7-4.

W bardzo zaciętym spotkaniu drużyn, które mistrzowskie pierścienie zdobywały przed „Jeziorowcami”, Golden State Warriors pokonali u siebie Toronto Raptors 106:105. Zwycięstwo zapewnił gospodarzom Damion Lee, spokojnie trafiając obydwa rzuty wolne na 4,3 s przed końcem czwartej kwarty. Gości próbował jeszcze ratować Kameruńczyk Pascal Siakam, ale jego rzut był niecelny.

„Wojownicy” wygrali mimo najgorszego w karierze pod względem skuteczności z gry występu Stephena Curry’ego. Lider zespołu zdobył tylko 11 punktów, trafiając zaledwie dwa z 16 rzutów z gry, w tym jeden z 10 za trzy (miał także 6/6 z wolnych). Dwukrotny MVP rozgrywek (2015, 2016) trafił swój pierwszy i ostatni rzut w meczu, ale między nimi spudłował 14 kolejnych, co jest jego niechlubnym rekordem kariery.

Najskuteczniejsi w wyrównanym zespole gospodarzy byli Kanadyjczyk Andrew Wiggins – 17 oraz rezerwowi Eric Paschall – 15 i Damion Lee – 13. W jedynej w lidze ekipie z Kanady wyróżnili się Siakam – 25, Fred VanVleet – 21 i Kyle Lowry – 17.

Nie udał się powrót na boisko Kevina Duranta, nieobecnego w trzech meczach Brooklyn Nets ze względu na protokół antywirusowy. Jego zespół przegrał w Nowym Jorku z Oklahoma City Thunder 116:129, mimo że gwiazdor uzyskał tzw. double-double – 36 pkt i 11 zbiórek. Z powodów osobistych w trzecim kolejnym spotkaniu nie wystąpił inny z liderów ekipy gospodarzy Kyrie Irving.

Największy wkład w zwycięstwo gości mieli Shai Gilgeous-Alexander – 31 pkt (rekord sezonu), rezerwowy Hamidou Diallo – 25 (rekord kariery) i Al Horford – 22.

Kolejny raz, dzień po dniu, spotkali się Minnesota Timberwolves i San Antonio Spurs. Po sobotniej przegranej po dogrywce 122:125, nazajutrz „Leśnym Wilkom” udał się rewanż. Wygrali 96:88 i przerwali najdłuższą w lidze serię siedmiu porażek.

W Minneapolis w drużynie gospodarzy, w której zabrakło Karla-Anthony’ego Townsa (uraz nadgarstka), wyróżnili się D’Angelo Russell – 27 i Malik Beasley – 24. W składzie gości ze względów osobistym nie było tym razem najlepszego strzelca w poprzednim spotkaniu DeMara DeRozana. Pod jego nieobecność liderami zespołu okazali się Lonnie Walker IV – 25 pkt (rekord sezonu), LaMarcus Aldridge – 20 i Australijczyk Patty Mills – 18.

Hitowe spotkanie w Konferencji Wschodniej Boston Celtics – Miami Heats zostało przełożone z powodu zakażeń koronawirusem. Dzień wcześniej Philadelphia 76ers grali w zaledwie siedmioosobowym składzie. Władze ligi nie mają jednak w planach przerwania rozgrywek.

„Przewidywaliśmy, że w tym sezonie będą przekładane mecze i odpowiednio przygotowaliśmy harmonogram. Nie planujemy wstrzymania sezonu i nadal będziemy kierować się zaleceniami naszych ekspertów medycznych oraz protokołami bezpieczeństwa” – powiedział rzecznik NBA Mike Bass.