21 C
Chicago
wtorek, 16 lipca, 2024

Nadciągają nowe szczepionki na COVID-19

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Około 130 punktów aptecznych w Chicago otrzyma jeszcze w tym tygodniu zaktualizowane szczepionki przeciwko COVID-19. Preparaty mają przeciwdziałać zakażeniom koronawirusem w najnowszych odmianach.

Burmistrz Chicago Lori Lightfoot w wydanym we wtorek komunikacie podkreśliła, że nowe rodzaje szczepionek są niezwykle istotne dla bieżącej walki z pandemią. Wyraziła nadzieję, że ich przyjęcie uchroni mieszkańców Wietrznego Miasta przed najgorszym.

W podobnym tonie wypowiedziała się główna lekarz Chicago. Dr Allison Arwady zwróciła uwagę, że preparaty, które zostaną dostarczone do miasta są obecnie najbardziej odpowiednimi dla walki z nowymi odmianami koronawirusa. Podkreśliła jednocześnie, że za kilka miesięcy mogą pojawić się nowe szczepy patogenu i sytuacja ulegnie zmianie, ale nabytej odporności nic już nam nie zabierze.

Do Chicago trafią dwa rodzaje szczepionek – te wyprodukowane przez Modernę – dostępne dla osób powyżej 18-tego roku życia i przez Pfizera – dla osób powyżej 12-tego roku życia. Przyjąć je będą mogły te osoby, które przyjęły do tej pory wszystkie przewidziane dawki szczepienia – podstawowe i przypominające.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520