25.3 C
Chicago
środa, 19 czerwca, 2024

Na obiekty sportowe w Portugalii wejdzie do 50 procent kibiców

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Ministerstwo zdrowia Portugalii wyraziło zgodę na wejście na obiekty sportowe w tym kraju widzów w liczbie do 50 procent pojemności trybun. Wcześniej resort planował wpuścić jedynie 33 proc. kibiców.

Władze resortu wyjaśniły, że decyzję w sprawie zwiększenia liczby fanów na trybunach obiektów sportowych podjęła w czwartek rządowa agenda, Generalna Dyrekcja Zdrowia (DGS).

 

W piątek kilka sportowych federacji, w tym piłkarska (FPF), ogłosiło, że nowe przepisy dotyczące liczby dopuszczalnej liczby widzów na trybunach „zostają wprowadzone ze skutkiem natychmiastowym”.

 

Portugalskie służby medyczne wyjaśniły, że zgodnie z nowymi przepisami pierwszy rząd na widowni musi pozostać pusty. Potwierdziły, że utrzymany zostaje obowiązek posiadania przez widzów ochronnej na twarzy maski.

 

“Pomiędzy każdym widzem powinno zostać zachowane jedno wolne miejsce” – napisały władze DGS.

 

W wydanym komunikacie DGS wyjaśniła, że odradza „jakikolwiek kontakt” pomiędzy widzami oraz zawodnikami i ekipami szkoleniowymi, a organizatorów imprez zachęca do umieszczania na określonych miejscach siedzących widowni znaków zakazujących korzystania z nich.

 

Zgodnie z nowymi przepisami organizatorzy wydarzenia sportowego odbywającego się na świeżym powietrzu będą musieli egzekwować dokument potwierdzający zaszczepienie kibica przeciwko Covid-19 lub negatywny test w sytuacji, gdy spodziewają się ponad 1000 osób na trybunach. W przypadku hal sportowych wymóg ten ma obowiązywać przy zawodach, na których obecnych będzie powyżej 500 osób.

 

Z Lizbony Marcin Zatyka (PAP)

 

zat/ cegl/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520