14.9 C
Chicago
sobota, 18 maja, 2024

Musk niespodziewanie odwołał wizytę w Indiach

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Elon Musk w sobotę odwołał mającą się rozpocząć w niedzielę wizytę w Indiach, gdzie miał rozmawiać z premierem Narendrą Modim o nowych inwestycji w Azji.

„Niestety bardzo poważne obowiązki Tesli wymagają opóźnienia wizyty w Indiach, ale z niecierpliwością czekam na wizytę jeszcze w tym roku” – napisał Musk na swojej platformie społecznościowej X.

Musk miał rozpocząć wizytę w niedzielę, dwa dni po rozpoczęciu wyborów krajowych w Indiach, w których, według prognoz, Modi zdobędzie trzecią kadencję. Oczekiwano, że w New Delhi Musk zapowie budowę nowej fabryki samochodów elektrycznych za 2 do 3 miliardów USD, po tym, jak rząd ogłosił politykę obniżania wysokich ceł na importowane samochody dla lokalnych inwestorów – podał Reuters.
Oczekiwano także, że spotka się w New Delhi z dyrektorami kilku kosmicznych start-upów. Musk oczekuje na zgodę organów regulacyjnych rządu Indii na rozpoczęcie świadczenia usług szerokopasmowego Internetu satelitarnego Starlink w tym kraju.
Jak podaje Reuters, wizyta miała być związana z ogłoszeniem planów wejścia producenta pojazdów elektrycznych (EV) na rynek południowoazjatycki.
Oczekiwano również, że Musk w Indiach będzie miał okazję do uspokojenia inwestorów zaniepokojonych spadkiem akcji Tesli i planami zwolnienia 10 proc. jej pracowników na całym świecie.
Musk, jak wskazuje Reuters, stoi przed trudnymi wyzwaniami, spadającą sprzedażą, rosnącą konkurencją ze strony chińskich producentów samochodów elektrycznych i niepewnymi losami przyszłych kluczowych produktów Tesli.(PAP)
- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520