20 C
Chicago
środa, 24 lipca, 2024

Morawiecki: Nikt nas nie będzie uczył solidarności, a już w szczególności Niemcy

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

My, Polacy wiemy, co to jest współczucie i solidarność, nikt nas tego nie będzie uczył – a w szczególności Niemcy, które są odpowiedzialne za takie zbrodnie, to jakaś paranoja – powiedział premier Mateusz Morawiecki w Sejmie podczas debaty o unijnym mechanizmie relokacji migrantów.

W czwartek w Sejmie trwa debata nad projektem uchwały, autorstwa PiS, w sprawie propozycji wprowadzenia unijnego mechanizmu relokacji nielegalnych migrantów. Podczas debaty głos zabrał premier Mateusz Morawiecki, który ocenił, że decyzje Unii Europejskiej dot. migracji w latach 2014-2015 były „koszmarnym, fatalnym błędem”.
„To koszmarny błąd, fatalny błąd, którego twarzą dzisiaj jest pani kanclerz Angela Merkel i jej wierny pomocnik, sojusznik Donald Tusk. Niestety, panie Donaldzie, trzeba wiedzieć, kiedy w interesie polskiej racji stanu trzeba czasami powiedzieć swoim sojusznikom +nein+, a nie tylko +danke+ albo +spasiba+” – powiedział szef rządu.
„My Polacy wiemy doskonale, co to jest współczucie i solidarność. Nikt nie będzie nas uczył solidarności, a już w szczególności Niemcy nie będą nasz uczyć solidarności; to jakaś paranoja, żeby Niemcy odpowiedzialne za takie zbrodnie, którzy powinni zapłacić nam reparacje, dzisiaj mieli jeszcze czelność wzywać nas do solidarności” – dodał.
Jak stwierdził, proponowane przez UE mechanizmy to „nie jest żaden pakt migracyjny; to jest dyktat, który ma na celu również zmienić Europę kulturowo”. „Powiedzmy sobie szczerze: ma to na celu zniszczenie, zgwałcenie dotychczasowych struktur europejskich. Widzę już to wyraźnie w wielu innych krajach Unii Europejskiej. Nie ma naszego przyzwolenia ani na nielegalną imigrację, ani na żadne płacenie za nieprzyjmowanych migrantów. Nie zgodzimy się na to” – podkreślił.(PAP)
mml/ godl/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520