16.8 C
Chicago
czwartek, 30 maja, 2024

Migranci z Afryki nie wpuścili młodych piłkarzy na boisko w NYC. Musiała interweniować policja

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

„Wygrali ci, którzy odmówili przestrzegania zasad” – mówił rodzic jednego z graczy, którzy nie zostali wpuszczeni na boisko w NYC przez migrantów. W zeszłą niedzielę grupa nielegalnych imigrantów miała odmówić zejścia z murawy dwóm drużynom, które chciały rozegrać tam mecz – i to pomimo przedstawienia rezerwacji. Interweniowała policja.

W niedzielę, 14 kwietnia, miał odbyć się mecz dwóch młodzieżowych drużyn piłkarskich – Manhattan Kickers i FA Euro New York. Kiedy jednak zjawili się na boisku do piłki nożnej w Thomas Jefferson Park we wschodnim Harlemie, zastali tam grupę nielegalnych imigrantów, którzy nie chcieli odstąpić murawy.

Według mediów miała to być „grupa około 30 mężczyzn, którzy wyglądali na afrykańskich imigrantów i słabo mówili po angielsku”.

Migranci opuścili murawę dopiero po pojawieniu się na miejscu policjantów. Piłkarze mogli rozpocząć mecz z 30-minutowym opóźnieniem, ale spotkanie zostało finalnie odwołane. Decyzję podjęto ze względu na „niepokój rodziców” młodych sportowców.

Nowy Jork zmaga się z falą migracji spoza Stanów Zjednoczonych od 2022 roku. Większość nielegalnych imigrantów została relokowana do NYC z Teksasu w ramach Operacji Lone Star gubernatora Grega Abbotta. Od tamtej pory do Big Apple – jednego z tzw. miast-sanktuariów – trafiło blisko 200 tys. migrantów.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520