-0.8 C
Chicago
środa, 28 lutego, 2024

Mieszkaniec Lombard przyznał się do wspierania ISIS

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Mieszkaniec Lombard w Illinois przyznał się do handlu narkotykami i próby dostarczenia materiałów tzw. Islamskiemu Państwu Iraku i Syrii (ISIS) w 2019 roku.

 

41-letni Jason Brown, został oskarżony o próbę zapewnienia materialnego wsparcia ISIS, dystrybucję fentanylu i posiadanie broni palnej w celu wspierania przestępstwa związanego z handlem narkotykami – podało biuro prokuratora federalnego.

W zawartej z prokuraturą ugodzie Brown przyznał, że w trzech oddzielnych przypadkach przekazał 500 dolarów w gotówce osobie, która miała oddać pieniądze żołnierzowi ISIS zaangażowanemu w działalność terrorystyczną w Syrii.

Osoba, której przekazał pieniądze, współpracowała poufnie z amerykańskimi organami ścigania, a żołnierz ISIS był w rzeczywistości tajnym funkcjonariuszem. Brown przyznał się również do handlu fentanylem sprowadzanym z Kalifornii. Miał go rozprowadzać na przedmieścia Chicago.

Ponadto przyznał się do nielegalnego posiadania broni, która była używana podczas handlu narkotykami. Brown przebywa w areszcie od czasu aresztowania w 2019 roku. Ostateczny wyrok w jego sprawie ma zapaść 28 maja.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520