9.8 C
Chicago
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Mieszkańcy Joliet Township zaskoczeni planami utworzenia schronisk dla migrantów

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Burzliwy przebieg miało wtorkowe posiedzenie rady miasta Joliet Township. Wszystko przez plany powstania tam schronisk dla migrantów.

 

Mieszkańcy, którzy pojawili się na posiedzeniu wyrażali gwałtowny sprzeciw i zaznaczyli, że zostali zaskoczeni informacją o tym, iż w ich mieście wkrótce mogą pojawić się schroniska dla migrantów. Mieszkańcy wezwali władze Joliet Township do odrzucenia 8,6 miliona dolarów przyznanych przez stan Illinois na zapewnienie schronienia, żywności i opieki zdrowotnej dla około 2 tysięcy migrantów.

„Jestem zdenerwowany, bo nie powiadomiono nas o tych planach. Po prostu nic nam nie powiedziano” – mówił podczas spotkania ksiądz Larry Ellis z kościoła St. Mark CME. „Mamy wystarczająco dużo problemów i widać to wyraźnie po stanie dróg w tym mieście” – dodał jeden z mieszkańców.

Spotkanie zostało przeniesione do audytorium w Bicentennial Park na początku tego tygodnia, aby pomieścić tłum ludzi, którego się spodziewano. Jednym z miejsc dla migrantów wymienionych we wniosku jest Peter Claver Center. Zostało ono zakupione za 450 tysięcy dolarów przez władze miasta Joliet w czerwcu – przy założeniu, że pomoc dla młodzieży będzie kontynuowana.

Inną lokalizacją jest Hartman Recreation Center, ale we wtorek ogłoszono, że miejski dystrykt parków Joliet wycofuje ofertę dzierżawy.  Zaznaczono, że dystryktu nie poinformowano, iż centrum ma być wykorzystane jako schronisko dla migrantów.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520