20.5 C
Chicago
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Meksykanin aresztowany na granicy. Przemycał na łódce fentanyl warty 85 000 USD

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Funkcjonariusze U.S. Customs and Border Protection aresztowali obywatela Meksyku, który próbował przemycić do Stanów Zjednoczonych pigułki fentanylu, o wartości 85 000 USD.

„Podejrzany został aresztowany przez agentów pracujących w punkcie kontrolnym na I-19” – powiedział w poniedziałek John R. Modlin, główny agent patrolowy CBP w sektorze Tucson. Punkt kontrolny znajduje się w pobliżu granicy Arizona-Meksyk.

Modlin dodał że osoba ta próbowała przemycić pigułki pod ubraniem na pokładzie łódki, z pomocą której zmierzał do Tucson, znajdującego się około 80 mil na północ od granicy.

Sprawa została przekazana do biura US Drug Enforcement Administration w Phoenix. Żadne dodatkowe szczegóły nie zostały ujawnione.

„Fentanyl zabija więcej osób w wieku 18-45 lat niż wypadki samochodowe, samobójstwa czy COVID-19” – powiedział Fox News Digital Republikanin Bryan Steil z Wisconsin w oświadczeniu e-mailowym. „Nie możemy stać na uboczu i patrzeć, jak Amerykanie są zabijani przez napływ substancji związanych z fentanylem do naszego kraju”.

Steil – wraz ze stoma innymi członkami Izby Reprezentantów – wystosował list do prezydenta Bidena, aby zakwalifikował zagrożenie ze strony substancji, zawierających fentanyl, jako sprawę priorytetową nr 1.

Red. JŁ

 

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520