18.1 C
Chicago
środa, 17 kwietnia, 2024

Magdalena Biejat: Rafał Trzaskowski mógłby być bardziej zainteresowany sprawami miasta

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Rafał Trzaskowski mógłby być bardziej zainteresowany sprawami miasta; wiele rzeczy leży odłogiem, zaniedbaniem jest m.in. brak inwestycji w mieszkania na wynajem – powiedziała w środę w Polskim Radiu 24 kandydatka Lewicy na prezydentkę Warszawy, wicemarszałkini Senatu Magdalena Biejat.

Biejat podkreśliła, że walczy o jak najlepszy wynik i „wiele wskazuje na to, że jest szansa na drugą turę” wyborów.

Zdaniem kandydatki Lewicy obecny prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski mógłby być bardziej zainteresowany sprawami miasta. „Wielu Warszawiaków ma takie poczucie, i ja wśród nich jestem, że prezydent mało się interesował Warszawą jako całością. Oczywiście wiele rzeczy się w Warszawie działo, jest otwarta nowa kładka rowerowa, mamy tramwaj na Wilanów, ale wiele rzeczy leży odłogiem” – oceniła.
Dodała, że nie ma np. inwestycji w tramwaje na Białołękę, na Gocław, brakuje też zielonych terenów. „To jest też kwestia mieszkań, którą bardzo podnoszę w tej kampanii” – wskazała Biejat.
Podkreśliła, że Warszawa jest miastem bardzo drogim, jeśli chodzi o nieruchomości, dlatego zaniedbaniem jest brak inwestycji w mieszkania na wynajem.
„My chcemy budować mieszkania na wynajem, to byłby duży program, program ambitny, kosztujący rocznie ponad 1,5 mld złotych, ale z tego tylko 350 mln wykładałaby sama Warszawa, dzięki programom rządowym” – powiedziała Biejat.
Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia w godzinach od 7 do 21. Tam, gdzie będzie to konieczne, druga tura głosowania odbędzie się 21 kwietnia.
O urząd prezydenta Warszawy ubiegają się Rafał Trzaskowski (kandydat Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Koalicji Obywatelskiej), Tobiasz Bocheński (kandydat Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość), Magdalena Biejat (kandydatka Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Lewicy i Ruchów Miejskich), Przemysław Wipler (kandydat Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców), Janusz Korwin–Mikke (kandydat Komitetu Wyborczego Bezpartyjni) i Romuald Starosielec (kandydat Komitetu Wyborczego Ruch Naprawy Polski).(PAP)
autorka: Karolina Kropiwiec

 

kkr/ mark/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520