15.5 C
poniedziałek, 6 maja, 2024

Liga NBA – Celtics wygrali w Miami

Koszykarze Boston Celtics pokonali na wyjeździe Miami Heat 127:102 w drugim meczu finału Konferencji Wschodniej ligi NBA i wyrównali stan rywalizacji play off do czterech zwycięstw na 1-1. Kolejne dwa spotkania odbędą się w ich hali.

Goście już w pierwszej połowie wypracowali sobie 25-punktową przewagę, a później skupili się na kontroli wydarzeń na parkiecie.

Świetny dzień mieli liderzy „Celtów” – Jayson Tatum, Jaylen Brown i Marcus Smart, którzy zaczynają być nazywani „Big3”, łącznie zdobyli 75 punktów, a najskuteczniejszy z 27 był pierwszy z nich. Z kolei Smart był blisko tzw. triple double, bo do 24 pkt dołożył 12 asyst i dziewięć zbiórek.

„Ta wygrana to nasz zbiorowy wysiłek, każdy dołożył coś od siebie. Jako zespół świetnie funkcjonowaliśmy” – ocenił Smart, który w pierwszym meczu tej serii nie mógł zagrać z powodu urazu stopy.

Celtics w pierwszych dwóch kwartach zdobyli 70 punktów, co w historii tego utytułowanego klubu (17 tytułów, podobnie jak Los Angeles Lakers) zdarzyło się na wyjeździe w play off po raz pierwszy.

Wśród grających na niskiej skuteczności rzutów gospodarzy wyróżnił się Jimmy Butler – 29 pkt. Gabe Vincent dodał 14, podobnie jak wchodzący z ławki Victor Oladipo. Mało wykorzystany był pod koszem Bam Adebayo – sześć punktów, dziewięć zbiórek.

„Rywale bardzo wysoko zawiesili nam poprzeczkę, dominowali po obu stronach boiska. Fizycznie wyglądali lepiej od nas, ale przede wszystkim lepiej grali w koszykówkę. Nie wiem, czy ktoś by dziś z nimi wygrał” – skomentował trener ekipy z Florydy Erik Spoelstra.

Kolejne stracie tych drużyn – w sobotę w Bostonie.(PAP)