17.3 C
poniedziałek, 29 kwietnia, 2024

Liga Mistrzów: Raków Częstochowa w ostatniej rundzie eliminacji. Morawiecki gratuluje

Piłkarze Rakowa Częstochowa po wygranej w Limassol z Arisem 1:0 awansowali do decydującej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Pierwsze spotkanie polski zespół wygrał 2:1.

W decydującym etapie kwalifikacji Champions League rywalem mistrza Polski będzie Sparta Praga bądź FC Kopenhaga. W rewanżowym meczu w stolicy Czech po 90 minutach jest 1:1 i będzie dogrywka, gdyż pierwsza potyczka zakończyła się bezbramkowym remisem.
W przypadku niepowodzenia Raków wystąpi w fazie grupowej Ligi Europy.
Aris Limassol – Raków Częstochowa 0:1 (0:0).
Bramka: Fran Tudor (49-wolny).
Żółte kartki: Alex Moucketou-Moussounda (Aris), Marcin Cebula (Raków). Sędzia: Matej Jug (Słowenia). Widzów: ok. 7 tys.
Pierwszy mecz – 1:2. Awans – Raków.(PAP)

Morawiecki: Raków Częstochowa TOP

Raków Częstochowa TOP – napisał we wtorek wieczorem na Fb Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki. Premier pogratulował w ten sposób piłkarzom zespołu Raków Częstochowa, którzy wygrali z Arisem Limassol i awansowali do decydującej rundy eliminacji Ligi Mistrzów.
Piłkarze Rakowa Częstochowa po wygranej we wtorek w Limassol na Cyprze z Arisem 1:0 awansowali do decydującej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Pierwsze spotkanie polski zespół wygrał 2:1.
W decydującym etapie kwalifikacji Champions League rywalem mistrza Polski będzie Sparta Praga bądź FC Kopenhaga. W przypadku niepowodzenia w dalszych eliminacjach Ligi Mistrzów Raków Częstochowa wystąpi w fazie grupowej Ligi Europy.(PAP)
autor: Grzegorz Janikowski