26.8 C
Chicago
czwartek, 13 czerwca, 2024

Kworum w Teksasie! Na teksańskim Kapitolu rozstrzygnie się kwestia nowego prawa wyborczego

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Komisja Izby Reprezentantów Teksasu wysłucha dziś komentarzy opinii publicznej w sprawie projektu kontrowersyjnej ustawy wyborczej, która będzie rozpatrywana w czasie specjalnej sesji. Po tym, jak Demokraci zakończyli swój strajk i wrócili do Austin, ustawa ma szanse wreszcie przejść przez obie izby teksańskiego parlamentu.

Po osiągnięciu kworum, republikanie są gotowi iść za ciosem i uchwalić to, co zostało im do rozpatrzenia po buncie Demokratów – którzy najpierw złamali kworum sesji zwyczajnej, a potem sabotowali dwie sesje specjalne. Tydzień temu wrócili z Waszyngtonu – gdzie schronili się przed aresztowaniem za uchylanie się od obowiązków – do Kapitolu w Austin.

Ustawa zabroniłaby funkcjonowania 24-godzinnych lokali wyborczych i głosowania na zasadzie drive-thru – jak w hrabstwie Harris podczas wyborów w 2020 roku. Dałoby to również partyzanckim obserwatorom sondażowym większy dostęp do lokali wyborczych.

Demokraci twierdzą, że ustawa ograniczy prawa wyborców, podczas gdy Republikanie twierdzą, że jest ona potrzebna do utrzymania uczciwości wyborów.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520