17.5 C
Chicago
wtorek, 27 lutego, 2024

Krzysztof Gawkowski: Widziałem dzisiaj premiera Morawieckiego w formie – kłamał jak zawsze

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Dzisiaj widziałem premiera Mateusza Morawieckiego w formie jak zwykle, to znaczy kłamał jak zawsze – ocenił w poniedziałek szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski, odnosząc się do exposé szefa rządu. Zaznaczył jednocześnie, że „nadchodzi dobry czas dla Polski”.

Premier Mateusz Morawiecki w poniedziałek przed południem wygłosił w Sejmie exposé, w którym apelował m.in. o zakończenie wojny polsko-polskiej. Podkreślał też, że staje przed parlamentarzystami z poczuciem dumy i odpowiedzialności, „z podniesionym czołem”.
„Mam wrażenie, że premier Morawiecki doskonale wie, że jest dzisiaj ekspozytorem rządu tymczasowego, a ten rząd tymczasowy o godz. 15.00 upadnie. Nie wierzę w to, że dzisiaj ktokolwiek w Polsce wierzy, że rząd Mateusza Morawieckiego przetrwa” – powiedział dziennikarzom w Sejmie Krzysztof Gawkowski.
Zdaniem szefa klubu Lewicy Morawiecki „zachowywał się dzisiaj jak patologiczny kłamca”. „Ja dzisiaj widziałem premiera Morawieckiego w formie i to takiej formie jak zwykle, to znaczy kłamał jak zawsze. To jest dla mnie coś, co nie budzi wątpliwości, że to jest jeden z najważniejszych wniosków – jeżeli ktoś kłamie, to należy go pozbawić funkcji premiera” – powiedział Gawkowski.
Zaznaczył jednocześnie, że „nadchodzi dobry czas dla Polski”. „To będzie czas zgody, świadczy o tym 248 podpisów pod wnioskiem za tym, żeby Donald Tusk został premierem” – powiedział.
Gawkowski, który w przyszłym rządzie Donalda Tuska ma być wicepremierem i ministrem cyfryzacji, był też pytany o priorytety po objęciu funkcji. Jak wskazał, jest to m.in. przygotowanie zrównoważonej strategii rozwoju cyfrowego Polski.
Zgodnie z wcześniej publikowanym harmonogramem poniedziałkowego posiedzenia, na godz. 15.00 zaplanowano głosowanie nad wotum zaufania dla rządu Morawieckiego. Jeśli rząd nie uzyska wotum zaufania – a klub PiS ma 191 posłów, co nie daje większości – inicjatywę w sprawie wyboru premiera i rządu przejmie Sejm. Większość, 248 posłów, ma koalicja KO, Trzeciej Drogi i Lewicy, a jej kandydatem na premiera jest Donald Tusk.(PAP)

Autorka: Karolina Kropiwiec

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520