18.1 C
Chicago
środa, 17 kwietnia, 2024

Korea Płn./ Media: Udany test nowego pocisku hipersonicznego

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Korea Płn. z powodzeniem przetestowała nowy rodzaj hipersonicznego pocisku rakietowego pośredniego zasięgu na paliwo stałe – podała w środę rano czasu miejscowego państwowa północnokoreańska agencja prasowa KCNA. Próbę nadzorował przywódca kraju Kim Dzong Un.

Południowokoreańskie źródła wojskowe informowały we wtorek rano o wykryciu pocisku balistycznego, wystrzelonego przez Koreę Północną w kierunku Morza Japońskiego. Japońska straż przybrzeżna ogłosiła, że pocisk pokonał 600 km i spadł do morza.

Według północnokoreańskiej agencji prasowej KCNA przetestowano „nowy rodzaj pocisku hipersonicznego pośredniego zasięgu” o nazwie Hwasongpho-16B, a celem próby było potwierdzenie charakterystyk technicznych i niezawodności tej broni.
Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un, który bezpośrednio obserwował start rakiety, wyraził „wielką satysfakcję” z przeprowadzonej próby i oświadczył, że „kolejna potężna broń ofensywna” ukazała „absolutną przewagę naszej nauki i techniki” – podała północnokoreańska agencja prasowa.
Rozbudowa wojsk rakietowych ma na celu możliwość „szybkiego, precyzyjnego i potężnego uderzenia na każdy cel po stronie wroga na świecie”, a najpilniejszym zadaniem jest „rozwinięcie przytłaczającej siły zdolnej do powstrzymania i kontrolowania naszych wrogów” – dodał, cytowany przez KCNA.
Sytuacja na Półwyspie Koreańskim jest w ostatnich miesiącach bardzo napięta. Kim formalnie odrzucił ideę zjednoczenia państw koreańskich, określając Koreę Południową jako wroga, co według części komentatorów rozpoczęło nowy, niebezpieczny etap w relacjach obu zwaśnionych krajów.
Eksperci oceniali, że Kim jest ośmielony osiągniętymi przez swój kraj postępami w programie zbrojeń jądrowych i rakietowych oraz rozwojem współpracy wojskowej z rosyjskim dyktatorem Władimirem Putinem.(PAP)

wia/ san/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520