-1.3 C
Chicago
wtorek, 2 marca, 2021

Kontrowersyjna decyzja Illinois o szczepieniu więźniów przeciw koronawirusowi

Popularne

Więźniowie znaleźli się w drugiej grupie osób wyznaczonych do szczepienia przeciw koronawirusowi – wynika z informacji departamentu zdrowia Illinois. Decyzja już wzbudziła kontrowersje.

 

W grudniu w całych Stanach Zjednoczonych rozpoczęło się szczepienie pracowników służby zdrowia a   następnie osób mieszkających w ośrodkach opiekuńczych. Zgodnie z zapowiedzią drugi etap, 1B rozpocznie się w Illinois 25 stycznia. Szczepionkę mają otrzymać między innymi osoby powyżej 65 roku życia, nauczyciele, pracownicy ośrodków opiekuńczych dla dzieci, pracownicy sklepów spożywczych i urzędu pocztowego a także więźniowie.

Ci ostatni zostali dodani do etapu 1B. Oznacza to, że osoby odbywające w więzieniach kary za różne przestępstwa będą miały pierwszeństwo przed mieszkańcami Illinois poniżej 65 roku życia, borykającymi się często z problemami zdrowotnymi. Grupa od 16 do 65 lat została ujęta dopiero w fazie szczepień 1C.

„Stawiamy zdrowie więźniów przed ludźmi, którzy są chorzy. To jest dla mnie niezrozumiałe” – powiedział stanowy senator Dan   McConchie. Z kolei amerykańska organizacja obrony praw cywilnych (ACLU) pochwaliła decyzję gubernatora J.B. Pritzkera o umieszczeniu więźniów w kolejnej grupie osób wyznaczonych do szczepienia.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Ostatnio dodane