9.8 C
Chicago
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Kalifornia: Pies uratował właścicielkę przed pumą prawie przypłacając to życiem

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Kobieta z Północnej Kalifornii opowiedziała mediom szokującą historię o tym, jak jej suczka rzuciła się na lwa górskiego w jej obronie. Czworonogi bohater został ciężko ranny w wyniku starcia z pumą.

„Nie sądzę, że kiedykolwiek będę w stanie uświadomić sobie, jak niesamowita i lojalna jest dla mnie” – powiedziała Erin Wilson o swoim psie w Sacramento Bee we wtorek.

24-letnia Wilson mieszka w wiejskim Trinity County około 4 godzina na północny zachód od Sacramento. W poniedziałek pojechała nad Trinity River w pobliżu Big Bar, aby wybrać się na popołudniowy spacer z Evą, jej 2,5-letnim owczarkiem belgijskim.

Wilson podążała ścieżką – wraz z Evą, która spacerowała kilka jardów przednią – kiedy nagle wyskoczyła na nią puma, rozszarpując jej lewe ramię przez kurtkę.

„Wrzasnąłem »Eva!«, a ona przybiegła” – powiedział Wilson. „I naprawdę mocno uderzyła w tego kota”.

Pies waży 55 funtów (25 kilogramów) i został finalnie pokonany przez kuguara, ale walczył zaciekle.

„WalczyŁy się przez kilka sekund, a potem usłyszałem, jak zaczęła skamleć” – powiedziała Wilson.

Puma wgryzła się w głowę psa i nie puściła, nawet gdy Wilson zaatakowała zwierzę kamieniami, kijami i pięściami, próbowała je udusić i wydłubać mu oczy. Kot odpowiadał na próby uwolnienia psa z uścisku jego szczęki, próbując drapać Wilson tylnymi kończynami.

W końcu kobieta pobiegła z powrotem do swojego pick-upa aby zatrzymać przejeżdżający w pobliżu samochód.

Zatrzymała się inna kobieta, Sharon Houston. Powiedziała „Bee”, że złapała długi kawałek rury PCV i gaz pieprzowy. Kobiety razem zaczęły bić lwa, który zepchnął psa ze szlaku. Houston w końcu spryskała pumę gazem pieprzowym, po czym wielki kot uciekł.

Wilson trafiła do szpitala z powodu zadrapań i ran niezagrażających życiu. W gorszym stanie była Eva.

„Eva miała dwa pęknięcia czaszki, przebitą jamę zatokową i poważne uszkodzenie lewego oka. Pies miał drgawki w drodze do weterynarza, ale ustabilizował się przez noc” – powiedział mąż kobiety Connor Kenny.

„Mamy nadzieję, że przez to przejdzie” – dodał Kenny. „Jest wojowniczką”.

Funkcjonariusze zajmujący się dziką fauną i florą pobrali próbki z ran do analizy DNA, a władze będą próbowały schwytać pumę. Ataki lwów górskich na ludzi są rzadkie, dlatego – jeśli ta konkretna puma zostanie złapana – prawdopodobnie zostanie uśpiona.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520