27.4 C
Chicago
poniedziałek, 20 maja, 2024

Kalifornia. Koniec odmawiania wynajmu najemcom z psami? Wynajmujący nie mogliby też żądać dodatkowych opłat

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Nowe kalifornijskie przepisy sprawiłyby wielką ulgę posiadaczom zwierząt domowych, ale nałożyłyby więcej obowiązków na właścicieli hoteli, moteli i apartamentów na wynajem. Przez kluczową komisję kalifornijskiej legislatury przeszła ustawa, która zabrania właścicielom lokali na wynajem zakazywania klientom mieszkania tam ze swoimi czworonogami. Nie mogliby także pobierać dodatkowych opłat za obecność tam psa lub kota!

Zwolennicy ustawy twierdzą, że stosowana przez wielu właścicieli polityka zakazywania utrzymywania w ich lokalach zwierząt domowych bezpośrednio przyczynia się do przepełnienia schronisk. Ich zdaniem zmusza to najemców do rezygnacji z posiadania psa lub kota, które są następnie porzucane jako niepotrzebny balast. Inni mieszkają ze swoimi pupilami ukrywając to przed właścicielami.

Najemcy bardzo często skarżą się, że wynajmując ignorują lub zrywają kontakt, kiedy tylko dowiedzą się, że razem z ludźmi do lokalu miałoby wprowadzić się także zwierzę domowe. Z kolei po znalezieniu mieszkania muszą uiszczać dodatkową kaucję za obecność w nim swojego czworonoga.

Argumenty podnoszą także właściciele lokali, którzy twierdzą, że zwierzęta powodują wiele zniszczeń, z którymi oni muszą sobie potem radzić – a koszty przewyższają kaucję, która teoretycznie ma pokrywać koszty amortyzacji. Co więcej – uważają, że psy bardzo często odstraszają najemców, którzy nie mają żadnych zwierząt. Tym samym nie zgadzają się z proponowanym przez kalifornijskich polityków prawem.

To nie wszystko, bo właściciele lokali domagają się nawet ustępstw ze strony stanowych władz. Skarżą się m.in. na uchwalone w ubiegłym roku prawo, które ogranicza pobór kaucji od najemców do kwoty jednomiesięcznego czynszu.

Projekt Assembly Bill 2216 autorstwa Rep. Matta Haneya, demokraty z San Francisco i przewodniczącego klubu najemców, nie wymagałby od wynajmujących akceptowania obecności w swoim lokalu psa lub kota. Ci musieliby jednak przedstawić uzasadnienie – tj. np. względny zdrowotne – odmowy przyjęcia takiego zwierzęcia wraz z najemcami. Właściciel nie mógłby także pytać potencjalnych najemców o posiadanie przez nich zwierząt domowych przed zatwierdzeniem ich, jako kandydatów. Kandydaci musieliby powiadomić najemcę o posiadaniu zwierzęcia co najmniej na trzy dni przed podpisaniem umowy najmu.

Wynajmujący nie mógłby również wymagać dodatkowych opłat z tytułu obecności zwierzęcia domowego, w tym wyższej kaucji.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520