11.5 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

Już jedna piąta nowych aut sprzedawanych w Kalifornii to „elektryki”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Według danych opublikowanych w środę przez California New Car Dealers Association – już jedno na pięć sprzedawanych w Kalifornii samochodów jest napędzanych silnikiem elektrycznym. W ciągu kilku ostatnich lat Złoty Stan odnotował ponad dwukrotny wzrost sprzedaży „elektryków”.

W pierwszych dziewięciu miesiącach 2023 r. pojazdy elektryczne stanowiły 21,5% samochodów sprzedanych w Kalifornii – wynika z danych California New Car Dealers Association. To ponad dwa razy więcej, niż w ciągu ostatnich dwóch lat.

W połączeniu z pojazdami hybrydowymi, hybrydowymi typu plug-in i pojazdami z ogniwami paliwowymi, wynik jest jeszcze lepszy – wynosi aż 35,4%.

Kalifornia od dawna promuje samochody elektryczne jako ekologiczną alternatywę dla pojazdów spalinowych. Gubernator Gavin Newsom zapowiedział, że do 2035 r. Kalifornia całkowicie zakaże sprzedaży nowych samochodów napędzanych benzyną w ramach walki stanu ze zmianami klimatycznymi.

Popularność elektryków w Kalifornii może wynikać z jeszcze jednej rzeczy. To właśnie w Złotym Stanie powstała Tesla Inc. – firma Elona Muska, produkująca słynne już auta elektryczne oryginalnej marki. Pierwsze Tesle wyjechały na ulice Kalifornii znacznie szybciej, niż miało to miejsce w innych stanach.

Red. JŁ

(Źródło: Bloomberg)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520