23 C
Chicago
czwartek, 13 czerwca, 2024

Izrael/ Po ujawnieniu, że izraelska strażniczka uprawiała seks z palestyńskim terrorystą, władze zawiesiły służbę kobiet w więzieniach

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Kobiety-żołnierze nie będą już służyć jako strażniczki w więzieniach o zaostrzonym rygorze po tym, jak jedna z nich została oskarżona o uprawianie seksu ze skazanym palestyńskim terrorystą – poinformował w poniedziałek portal „Jewish Chronicle”.

Wkrótce po tym, jak w ubiegły weekend pojawiła się informacja o incydencie, szefowa Izraelskiej Służby Więziennej Katy Perry i minister bezpieczeństwa Itamar Ben Gwir wydali wspólne oświadczenie, w którym poinformowali, że wszystkie kobiety-żołnierze „natychmiast przestaną” służyć jako strażniczki w więzieniach o zaostrzonym rygorze.
Według portalu Ynet, który jako pierwszy poinformował o sprawie, w ciągu bieżącego roku strażniczka miała nawiązać relacje z więźniem, członkiem Fatah skazanym za udział w ataku terrorystycznym w Izraelu.
43-letni Mazen Al-Qaadi został skazany za pomoc terrorystom, którzy 5 marca 2002 r. dokonali zamachu w restauracji w Tel Awiwie, w którym zginęło trzech Izraelczyków, a 35 zostało rannych.
Jak wynika ze wstępnych ustaleń Izraelskiej Służby Więziennej (IPS), więzień miał telefon w swojej celi, który służył do utrzymywania kontaktu z kilkoma strażniczkami i wymiany zdjęć.
Portal „Times of Israel” pisze, że podczas przesłuchania przez śledczych strażniczka zarzuciła również czterem innym kobietom zaangażowanie w niewłaściwe kontakty z więźniem.
Trzech funkcjonariuszy IPS również zostanie przesłuchanych w związku z podejrzeniem, że wiedzieli o romansie.
W wyniku upublicznienia incydentu strażniczka została aresztowana, po czym zezwolono jej na przebywanie w areszcie domowym, natomiast więzień, z którym miała mieć romans, został przeniesiony do innego skrzydła zakładu penitencjarnego i przebywa w izolatce.

 

Z Jerozolimy Marcin Mazur (PAP)

 

mma/ mms/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520