11.8 C
Chicago
środa, 28 lutego, 2024

Izba Florydy jednogłośnie zatwierdziła 45-milionowe finansowanie dla żydowskich szkół. Sponsor ustawy skrytykował DeSantisa

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Izba Reprezentantów Florydy jednogłośnie uchwaliła we wtorek ustawę, która ma zapewnić m.in. szkołom żydowskim finansowanie w kwocie 45 milionów na wzmocnienie bezpieczeństwa. Sponsor projektu argumentował iż „szerzący się w czasie wojny między Izraelem i Hamasem antysemityzm”, tworzy potrzebę zadbania o bezpieczeństwo Żydów.

Członkowie Izby Reprezentantów Florydy jednogłośnie przyjęli ustawę HB 7-C, przyjmując jednocześnie rezolucję popierającą Izrael oraz ustawę zwiększającą stanowe sankcje na Iran, który ma wspierać bojowników palestyńskiego Hamasu.

W ostatnich tygodniach gubernator Ron DeSantis uczynił wsparcie dla Izraela głównym tematem swojej kampanii prezydenckiej. Od momentu wybuchu konfliktu na terenie Palestyny gubernator podjął oprócz tego cały szereg działań, w tym m.in. pomoc Izraelowi w transporcie pomocy humanitarnej i broni. Po ataku Hamasu na Izrael DeSantis ogłosił w Sunshine State stan wyjątkowy, który umożliwił zorganizowanie lotów ewakuacyjnych dla obywateli USA, przebywających w Izraelu.

Ustawa HB 7-C na mocy której 45 milionów dolarów finansowania trafi w większości na pokrycie kosztów zwiększenia środków bezpieczeństwa w żydowskich szkołach i przedszkolach. Sponsorem projektu jest Randy’ego Fine’a, Republikanin z Brevard County.

Pomimo wielkich starań celem wsparcia Izraela DeSantis nie był w stanie zyskać poparcia Fine’a, który sam jest Żydem. Republikanin udzielił swojego poparcia Donaldowi Trumpowi, a o DeSantisie powiedział, że „nie zrobił wystarczająco dużo, aby walczyć z antysemityzmem w stanie”.

Kwota 45 dolarów zostanie podzielona na trzy transze:

15 milionów dolarów trafi do budżetu stanowego Departamentu Edukacji na dotacje, które mogą być wykorzystywane przez żydowskie szkoły dzienne i przedszkola. Dotacje mogłyby zostać przeznaczone na zakup i instalację oświetlenia, kamer bezpieczeństwa, ogrodzeń i odpornych na stłuczenie szyb w oknach.

10 milionów dolarów również trafi do Departamentu Edukacji w celu zapewnienia dotacji żydowskim szkołom dziennym i przedszkolom na „dodatkowe środki bezpieczeństwa”, które mogą obejmować zatrudnianie pracowników ochrony i szkolenie ich w zakresie świadomości zagrożeń, procedur awaryjnych i pierwszej pomocy.

Kolejny fundusz w wysokości 20 milionów dolarów ma być bardziej elastyczny w sposobie wydatkowania i trafi do stanowego programu dotacji na bezpieczeństwo non-profit, który został utworzony podczas sesji legislacyjnej w 2023 roku.

Red. JŁ

(Źródło: CBS News)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520