10.7 C
Chicago
czwartek, 30 maja, 2024

Illinois traci miliardy dolarów z powodu wyprowadzających się mieszkańców

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Illinois nadal traci mieszkańców. Z danych IRS wynika, że w 2020 roku 105 tys. mieszkańców wyprowadziło się z naszego stanu, zabierając ze sobą ponad 10,6 miliardów dolarów dochodu.

 

„Średni dochód osób przenoszących się do Illinois jest o 44 tys. dol. niższy niż osób, które opuszczają Illinois, więc tracimy bogatszych ludzi, a ci, którzy przyjeżdżają, nie są tak zamożni” – powiedział Ted Dabrowski z firmy analitycznej The Center Square.

Spadek populacji Illinois spowodował utratę jednego miejsca w Kongresie po ujawnieniu danych spisu US Census Bureau. Jeszcze w 2021 roku gubernator J.B Pritzker obwiniał o odpływ ludności brak przystępnych cenowo szkół wyższych.

Republikański kongresman stanowy Joe Sosnoswsi uważa jednak, że „mieszkańcy Illinois szukają możliwości przede wszystkim w stanach o niższych podatkach, które mają oferują też korzystniejsze warunki zatrudnienia”. Kongresman dodał, że nawet w okolicznych stanach podatki są niższe nie tylko te od dochodu, ale także od nieruchomości.”

Z danych biura spisu ludności wynika, że liczba mieszkańców w Illinois spada od 9 lat.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520