21.8 C
Chicago
sobota, 25 maja, 2024

Holandia/ Samoloty F-35 dostarczone do Niderlandów posiadają chińskie komponenty

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Dostarczone do Holandii amerykańskie myśliwce F-35 posiadają chińskie komponenty – informuje w sobotę portal NU. Minister obrony Kajsa Ollongren zapewnia, że nie stanowią to zagrożenia, ale dodaje, że w nowej dostawie takich części już nie będzie.

W ubiegłym roku resort obrony USA wstrzymał dostawy samolotów F-35 za granicę – informował w lipcu 2021 roku serwis Politico. Nie podano powodów tej decyzji, jednak okazało się później, iż powodem był stop metalu w silniku myśliwca, który pochodził z chińskich kopalni w Kongo.

 

„Po tym jak Amerykanie znaleźli alternatywę dla chińskiego materiału, dostawy samolotów zostały wznowione” – powiedział portalowi Peter Wijnen z Haskiego Centrum Studiów Strategicznych (HCSS).

 

„Stany Zjednoczone i Holandia nie widzą powodu, aby wymieniać część w samolotach, które są już w użyciu” – czytamy w NU.

 

Holandia użytkuje obecnie 28 samolotów F-35, w których znajduje się chiński komponent – podaje NU. Ministerstwo obrony otrzyma niedługo kolejne 24 myśliwce tego typu, które, zgodnie z zapowiedzią minister Ollongren, nie będą już posiadały chińskiego stopu.

 

Z Amsterdamu Andrzej Pawluszek (PAP)

 

apa/ fit/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520