16.8 C
Chicago
czwartek, 30 maja, 2024

Gubernator Teksasu podpisał ustawę „anty-drag”. Za łamanie przepisów wysokie grzywny, a nawet więzienie

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Teksas stał się kolejnym z rosnącej liczby stanów, które przyjęły przepisy wymierzone w pokazy draq queens. Nowe prawo zakazuje występów o charakterze seksualnym, odbywających się w obecności małoletnich. Gubernator Greg Abbott podpisał ustawę 18 czerwca.

Jak donosi „The Hill” – gubernator Teksasu „cichcem” podpisał Senate Bill 12, wprowadzając nowe prawo, które ograniczy występy drag queens oraz zakaże innych form występów o charakterze seksualnym w obecności dzieci.

Ustawa, która ma wejść w życie 1 września, zabrania firmom organizowania „zorientowanych seksualnie” występów, w których ktoś jest nagi lub odwołuje się do „prurientnego znaczenia seksu” w obecności nieletnich. Organizatorzy, którzy złamią prawo, mogą zostać ukarani wysokimi grzywnami – do 10 000 USD za każde naruszenie.

Wykonawcom grożą jeszcze surowsze kary, a ci, którzy zostaną przyłapani na naruszeniu nowych ograniczeń prawnych dotyczących drag show, mogą zostać oskarżeni o wykroczenie klasy A, zagrożone karą do jednego roku więzienia i grzywną w wysokości 4000 USD.

Pierwowzór ustawy Senate Bill 12 zawierał bezpośrednie odniesienie do występów drag, natomiast w dokumencie, podpisanym przez Abbotta, terminologia jest bardziej ogólna i nie ogranicza się tylko do tego rodzaju występów.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520