14.9 C
Chicago
sobota, 18 maja, 2024

Grecja/ Dziennikarze ogłosili strajk. „Skromne zarobki nie wystarczają na pokrycie podstawowych wydatków rodzinnych i osobistych”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Dziennikarze w Grecji prowadzą we wtorek 24-godzinny strajk, domagając się lepszych warunków pracy – informuje portal eKathimerini. Strajkują m.in. pracownicy agencji informacyjnej AMNA.

Dziennikarze protestują przeciwko temu, że pracodawcy odmawiają zawierania układów zbiorowych w mediach prywatnych oraz przeciwko niskim zarobkom i zagrożeniu dla pluralizmu – przekazały związki zawodowe.

Według nich „skromne zarobki pracowników nie wystarczają na pokrycie podstawowych wydatków rodzinnych i osobistych”. Związki protestują też przeciwko „rosnącej presji na dziennikarstwo i dziennikarzy”.
Strajk trwa od godz. 5 rano we wtorek do godz. 5 rano w środę. Protest ma wpływ na działanie portali informacyjnych, kanałów telewizyjnych, nadawcy publicznego ERT i radia. Agencja informacyjna AMNA powiadomiła, że w strajku biorą udział też jej dziennikarze.
Akcja dziennikarzy poprzedza środowy ogólnokrajowy strajk, który sparaliżuje transport publiczny w Grecji. W Atenach nie będą kursować tramwaje ani metro, zawieszone będą na dobę rejsy promów i statków, a pociągi i autobusy mają jeździć według zmienionego rozkładu.

Natalia Dziurdzińska (PAP)

 

ndz/ ap/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520