-2.5 C
Chicago
sobota, 24 lutego, 2024

Gimnastyk Paul Juda z tytułem „Wschodzącej Gwiazdy” Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

20-letni Paul Juda, członek reprezentacji Stanów Zjednoczonych w gimnastyce, został Wschodzącą Gwiazdą Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej (PSFCU). Wraz z tytułem za 2021 rok otrzymał stypendium w wysokości pięciu tysięcy dolarów.

 

Młody mieszkaniec Deerfield w stanie Illinois jest członkiem Unii i studentem trzeciego roku psychologii University of Michigan. W 2019 roku zdobył brązowy medal na mistrzostwach kraju w ćwiczeniach na drążku.

 

„Ta nagroda zmobilizuje mnie, aby pracować jeszcze ciężej i jak najlepiej reprezentować University of Michigan, Polonię i Stany Zjednoczone w czasie kolejnych zawodów sportowych” – mówił Juda. Postawił sobie za cel występ na igrzyskach olimpijskich w Paryżu w 2024 roku. Chciałby tam zdobyć medal dla USA. Jak podała Unia, gimnastyk dedykuje wyróżnienie swoim rodzicom Ewie i Józefowi – imigrantom z Polski.

„Ta nagroda to także wyraz uznania dla moich rodziców, dzięki którym mogę od ponad 15 lat ćwiczyć. Pamiętam smak tak wielu lizaków, które dostawałem, gdy przychodziliśmy z rodzicami do oddziału Naszej Unii, aby wpłacić ich ciężko zarobione pieniądze na konto” – cytuje PSFCU Judę, który odebrał tytuł i czek z rąk członka Rady Dyrektorów Unii Bogdana Ogórka.

 

„Jesteśmy dumni jako Nasza Unia, że możemy wspomóc tak utalentowanego sportowca. Bardzo cieszy nas fakt, że mamy tak utalentowanych i zdolnych członków Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej” – mówił Ogórek, zwracając uwagę na „pracowitość, szczerość, otwartość i pasję” gimnastyka.

 

Unia ustanowiła stypendium dla „Wschodzącej Gwiazdy” w roku 2014 i przyznała je po raz piąty. Jest to częścią jej Programu Stypendialnego. Honoruje swoich członków za ich osiągnięcia w dziedzinie „nauki, sportu, muzyki, sztuki, przywództwa lub szczególnego talentu, udokumentowanego na poziomie krajowym bądź międzynarodowym”.

 

Wcześniej laureatami nagród PSFCU byli pływak Michał Domagała (2014), brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w Rio De Janeiro 2016 w szermierce Monika Aksamit (2016), gimnastyk Tymoteusz Kutyla (2018) oraz śpiewaczka Natalia Kawalec (2019).

 

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

 

ad/ krys/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520