21.1 C
Chicago
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Gavin Newsom odbierze Bidenowi reelekcję? Rozmawiał już z otoczeniem prezydenta

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Jak donosi Politico – gubernator Kalifornii Gavin Newsom jasno dal do zrozumienia prezydentowi Joe Bidenowi, że nie zamierza mierzyć się z nim w walce o nominację w wyborach prezydenckich w 2024 roku.

Newsom miał opisać swoją rozmową z pierwszą damą USA Jill Biden i szefem personelu Białego Domu Ronem Klainem. Miał wówczas stwierdzić, że poparłby kandydaturę Bidena, jeśli ten zdecyduje się wystartować w wyścigu o reelekcję w 2024 roku. To samo miał powiedzieć Bidenowi w noc wyborów midterm w tym miesiącu.

Choć Biden ma silne poparcie w partii, jego wiek – 20 listopada skończył 80 lat – wywołał wątpliwości co do tego, czy będzie i czy powinien starać się o drugą kadencję. Ale Gavin Newsom zapowiedział już, że on sam nie zamierza konkurować z Bidenem, a nawet kandydować w wyborach w 2024, jeśli obecny prezydent nie będzie walczył o reelekcję – podaje Politico.

55-letni Newsom jest bodaj najbardziej aktywnym na ogólnokrajowej scenie politycznej gubernatorem z Partii Demokratycznej. Tym samym wydaje się, że byłby naturalnym rywalem dla Rona DeSantisa – gubernatora Florydy – który jest przez wielu wskazywany, jako potencjalny kandydat Republikanów w wyborach w 2024 roku i „pogromca Trumpa”.

DeSantis nie zadeklarował – a przynajmniej na razie – startu w  kolejnych wyborach prezydenckich.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520