-0.8 C
Chicago
środa, 28 lutego, 2024

Francja/ Rząd walczy z katolickim ruchem Academia Christiana. „Atak na katolików, których uważa za obywateli drugiej kategorii”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Minister spraw wewnętrznych Francji Gerald Darmanin zapowiedział w niedzielę, że w „najbliższych tygodniach” przedstawi Radzie Ministrów propozycję rozwiązania organizacji Academia Christiana, ruchu katolików bliskiego nauczaniu papieża Piusa V.

Założona w 2013 roku przez młodych ludzi bliskich ruchom prawicowym, Academia Christiana określa się jako instytucja szkoleniowa, zarówno „duchowa, moralna, intelektualna, jak i sportowa”.
Organizacji tej przewodniczy Victor Aubert, były nauczyciel języka francuskiego i filozofii w prywatnej szkole w Orne.
„Na celowniku służb wywiadowczych znajdują się co najmniej trzy inne ugrupowania ultraprawicowe” – poinformował minister, nie podając szczegółów.
Academia Christiana miała być znana ze swoich „nawoływań do nienawiści i dyskryminacji” – poinformowało agencję AFP otoczenie ministra.
„Pod pretekstem rzekomego zagrożenia dla Francuzów” grupa ta „regularnie legitymizuje przemoc fizyczną i użycie broni” – podkreśla to samo źródło.
Academia Christiana zapowiedziała zaskarżenie decyzji ministra do Rady Stanu.
„Chcąc nas rozwiązać, rząd po raz kolejny atakuje katolików, których uważa za obywateli drugiej kategorii” – napisano na stronie internetowej organizacji, oskarżając rząd o dążenie do „zakazania wszelkich myśli i refleksji poza świeckim i konsumpcyjnym ideologiami”.
„W czasie, gdy nieustannie dochodzi do ataków nożowników, priorytetem Republiki jest rozwiązanie instytutu, którego wszyscy członkowie są uczciwymi ojcami i matkami” – dodano.
„Praworządność dla Darmanina oznacza brak możliwości wydalenia dżihadystów, brak możliwości strzelania do przestępców zagrażających policji, brak rozwiązania Młodej Gwardii (ruch skrajnie lewicowy – PAP),(…) ale jednocześnie oznacza rozwiązanie pokojowych stowarzyszeń pstryknięciem palców” – skomentował na platformie X prawicowy publicysta i założyciel Rekonkwisty Eric Zemmour.

 

Z Paryża Katarzyna Stańko (PAP)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520