20.7 C
Chicago
sobota, 13 kwietnia, 2024

Francja: Katolicy zaatakowani podczas procesji. „Na Koranie poderżnę Ci gardło”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Około 30 katolików z parafii Fontenelles w Nanterre zostało zaatakowanych przez 10 osób podczas niedawnej procesji z pochodniami, zorganizowanej ku czci Matki Bożej. „Na Koranie poderżnę Ci gardło” – grożono uczestnikom procesji – poinformował w niedzielę dziennik „Le Figaro”.

8 grudnia około 30 wiernych z parafii Fontenelles w podparyskim Nanterre grożono śmiercią jako „niewiernym”, oblewano ich wodą i znieważano. Jeden z atakujących rzucił w wiernych płonącą pochodnią – pisze francuski dziennik.

 

W czasie ataku na procesję padały obelgi i groźby pod adresem duchownych i parafian. Organizatorzy musieli zrezygnować z zaplanowanej trasy procesji – informuje „Le Figaro”.

 

Procesja miała wyruszyć z kościoła św. Józefa do kościoła św. Marii w dzielnicy Pablo Picasso i była zatwierdzona przez prefekturę. Kiedy policja przybyła na miejsce ataku, sprawcy uciekli. Procesję wówczas wznowiono – informuje „Le Figaro”.

 

W niedzielę prokuratura w Nanterre poinformowała, że „wszczęła śledztwo w sprawie groźby śmierci i przestępstw oraz wykroczeń wobec ludzi oraz przemocy na spotkaniach”. „Czyny te zostały popełnione z powodu przynależności ofiar do religii katolickiej” – wyjaśniał zastępca prokuratora Caroline Gontran.

 

Minister spraw wewnętrznych Francji Gerald Darmanin potępił na Twitterze ataki na katolików, określając je jako „czyny niedopuszczalne”. „W naszym kraju musi być możliwe korzystanie z wolności wyznania. Wsparcie dla katolików we Francji” – oświadczył minister.

 

O zdarzeniu poinformował media katechumen, który jednak z powodu obaw o swoje życie usunął swoje wpisy na ten temat w mediach społecznościowych. Biskup Nanterre poinformował, że w najbliższych dniach odwiedzi zaatakowanych parafian. „Diecezja skontaktowała się z władzami publicznymi w celu zapewnienia im bezpieczeństwa” – poinformowano.

 

Z Paryża Katarzyna Stańko (PAP)

 

ksta/ zm/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520