17.5 C
Chicago
niedziela, 19 maja, 2024

Floryda dołącza do anty-facebookowej koalicji. Prokurator generalna złożyła pozew przeciwko Meta

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Stan Floryda złożył pozew przeciwko Meta – firmie macierzystej m.in. Facebooka i Instagrama – oskarżając giganta social-mediów o wprowadzanie użytkowników w błąd w kwestiach bezpieczeństwa ich danych oraz celowe uzależnianie dzieci od mediów społecznościowych.

Prokurator Generalna Florydy Ashley Moody pozwała firmę Meta Platforms, Inc – właściciela Facebooka, Instagrama, Oculus VR i WhatsAppa – oskarżając platformy mediów społecznościowych, należące do korporacji, o wykorzystywanie „manipulacyjnych funkcji”, które celowo uzależniają dzieci od „scrollowania”, a także naruszanie dwóch ustaw – stanowej Florida Deceptive and Unfair Trade Practices Act i federalnej U.S. Children’s Online Privacy Protection Act.

„Nie jest zaskoczeniem dla rodziców, że dzieci nie mogą oderwać się od swoich telefonów” – powiedziała prokurator generalna Florydy Ashley Moody. „Wykazano, że jest to bardzo uzależniające dla dzieci w całych Stanach Zjednoczonych. Powoduje problemy ze zdrowiem psychicznym i problemy ze snem”.

Pozew PG Florydy trafi niedługo do Północnego Dystryktu Kalifornii, gdzie stanie się częścią międzystanowej inicjatywy, mającej na celu pociągnięcie gigantów mediów społecznościowych do odpowiedzialności za zdrowie najmłodszych. Oprócz Florydy podobne pozwy złożyli prokuratorzy generalni innych stanów, m.in. Kalifornii, którzy będą współpracować w trakcie procesu.

„Wiemy, że Meta posiada wewnętrzne dokumenty, które zawierają badania i raporty omawiające szkodliwe skutki produktów Meta” – powiedział prokurator generalny Kalifornii, Rob Bonta.

Sprawa jest częściowo powiązana z Frances Haugen, byłą menedżer Facebooka, która ujawniła wewnętrzne dokumenty firmy, w który znajdują się badania na temat szkodliwości algorytmów platformy dla zdrowia psychicznego i samooceny użytkowników.

„Funkcje takie jak nieskończona [możliwość] przewijania i niemal ciągłe powiadomienia zostały stworzone w wyraźnym celu przyciągnięcia młodych użytkowników, ciągłego wabienia ich z powrotem do sieci i powodowania długotrwałych szkód psychicznych” – powiedział prokurator generalny Maryland, Anthony Brown.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520