12.9 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

Firma wynajmująca parkometry w Chicago zarobiła więcej niż zapłaciła za kontrakt

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Trzech mieszkańców Chicago złożyło pozew w sądzie federalnym przeciw firmie obsługującej parkometry. Twierdzą, ze zawarta umowa z Chicago Parking Meters jest nielegalnym monopolem.

 

W pozwie zaznaczono, że 75-letnia umowa doprowadziła do podniesienia stawek za parkowanie a ponadto ograniczyła możliwości rozwoju alternatywnego transportu. „Władze miasta zdumiewająco przyznały kontrolę prywatnej firmie nad systemem parkometrów aż na 75 lat. Nie uwzględniono w niej zmian technologicznych ani innowacji zachodzących w transporcie” – czytamy w dokumentach jakie wpłynęły do sądu federalnego.

Przypomnijmy, że umowę na dzierżawę parkometrów zawarł w 2009 roku ówczesny burmistrz Chicago, Richard M. Daley za jednorazową zapłatę w wysokości 1.15 miliarda dolarów. Wcześniej do kasy miasta rocznie z opłat za parkowanie wpływało około 24 milionów dolarów. Od tego czasu firma nadzorująca parkometry odnotowała roczny dochód na ponad 138 milionów dolarów. Do końca 2019 roku Chicago Parking Meters zarobiło o 500 milionów dolarów więcej niż zapłaciło za dzierżawę parkometrów.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520