19.6 C
Chicago
środa, 29 maja, 2024

Eliminacje MŚ 2022. Media w Andorze: sędzia wypaczył wynik meczu z Polską

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Media z Andory twierdzą, że porażka ich reprezentacji w meczu eliminacyjnym piłkarskich MŚ w Katarze przeciwko Polsce (1:4) to efekt złego sędziowania szkockiego arbitra Johna Beatona. “Sędzia nie miał wczoraj najlepszego dnia” – piszą dzienniki w małym księstwie.

Główne gazety Andory podkreślają, że szkocki arbiter doprowadził do rozpaczy kibiców gospodarzy już w swojej pierwszej decyzji meczowej, kiedy ukarał czerwoną kartką napastnika Cucu Fernandeza. Twierdzą, że decyzja ta “obniżyła drastycznie poziom emocji na boisku”.

 

“To był decydujący moment spotkania. Sędzia skazał nas na porażkę już w pierwszych sekundach meczu” – napisał w sobotę dziennik “El Periodic d’Andorra”, twierdząc, że “John Beaton nie miał w piątek najlepszego dnia”, a zinterpretowane przez niego jako atak na Kamila Glika zagranie Fernandeza “było jedynie zderzeniem się z rywalem”.

 

Gazeta uważa, że pomimo krzywdzącej decyzji arbitra zespół gospodarzy nie utracił wiary w dobry występ, zachował zimną krew i zdobył kontaktowego gola.

 

“Kiedy pojedynek wydawał się już stracony, nagle naszym piłkarzom udało się zrobić coś niezwykle skomplikowanego: strzelić Polsce gola” – podsumował “El Periodic d’Andorra”.

 

Także inny wydawany w małym księstwie dziennik “Diari d’Andorra” krytykuje decyzję sędziego Beatona, nazywając ją “dziwną”. Gazeta wskazuje jednak, że Polacy dominowali na boisku, a “niezwykle aktywny w piątek Robert Lewandowski strzelał gole i asystował”.

 

Oba andorskie dzienniki nazywają strzelca dwóch goli dla Polski “plagą”, “zmorą” i “największym zmartwieniem” dla obrońców gospodarzy.

 

Wskazują, że pomimo piątkowej porażki Andora jeszcze przed swoim ostatnim meczem z Albanią w grupie I świętuje już “swoje najlepsze w historii eliminacje do mistrzostw świata”.

 

Marcin Zatyka (PAP)

 

zat/ krys/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520