21.6 C
Chicago
czwartek, 18 lipca, 2024

Duda: Xi Jinping podkreślał, że konieczne jest zwiększenie eksportu z Polski do Chin

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Przywódca Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinping podkreślał, że konieczne jest, aby doszło do zwiększenia eksportu z Polski do Chin – powiedział w poniedziałek dziennikarzom w Pekinie prezydent RP Andrzej Duda po spotkaniu z chińskim przywódcą.

Prezydent Andrzej Duda w Pekinie po trwającym 4 godziny spotkaniu z przewodniczącym Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinpingiem wyraził przekonanie, że „w wyniku zawartych dziś porozumień zmiana dla polskich przedsiębiorców będzie bardzo odczuwalna”.

Prezydent zauważył dysproporcję w zakresie wymiany gospodarczej między Chinami a Polską. Zwrócił uwagę, „jak wielka była przewaga eksportu z Chin do Polski w stosunku do tego, co my eksportowaliśmy do Chin”. Dodał, że import produktów z Chin do Polski przewyższał 15-krotnie wartość produktów eksportowanych z naszego kraju do Chin.
Według Dudy „przywódca ChRl podkreślał, że konieczne jest, aby doszło do zwiększenia wolumenu eksportu z Polski do Chin”. Prezydent wyraził nadzieję, że „w wyniku rozmów i zawartych dzisiaj porozumień w niedługim czasie stanie się to faktem”. (PAP)

 

Autor: Olga Łozińska, Aleksandra Rebelińska

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520