27.5 C
Chicago
środa, 22 maja, 2024

Drugi przypadek odry w schronisku dla migrantów w dzielnicy Pilsen

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W schronisku dla migrantów w dzielnicy Pilsen potwierdzono drugi przypadek odry. Departament zdrowia publicznego Chicago poinformował, że zakażone dziecko hospitalizowano. Jego stan jest dobry.

 

Dwa dni wcześniej departament poinformował, że w tym samym schronisku dla migrantów odrę zdiagnozowano także u innego dziecka, które wyzdrowiało. To już trzeci w ciągu ostatnich dni przypadek odry w Chicago.

Miejski departament zdrowia sprawdza status szczepień dzieci w schronisku i zwrócił się do rodziców by jeżeli ich dzieci nie są zaszczepione przeciw odrze natychmiast podano im preparat. W schronisku w Pilsen przebywa ponad 1800 osób w tym około 100 dzieci w wieku od jednego roku do 2 lat.

Odra jest jedną z najbardziej zakaźnych chorób wieku dziecięcego. Do zakażenia dochodzi droga kropelkową. Na pierwszym etapie choroby pojawia się ostry ból gardła, nieżyt błony śluzowej nosa i spojówek, stan zapalny górnych dróg oddechowych. Potem dochodzi wysoka gorączka, a po kilku dniach (około 5) pojawia się gruboplamista o różowym zabarwieniu wysypka.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520