18.6 C
czwartek, 16 maja, 2024

Druga wygrana Igi Świątek w turnieju WTA Finals

Najwyżej rozstawiona Iga Świątek wygrała z francuską tenisistką Caroline Garcią (6.) 6:3, 6:2 w swoim drugim meczu grupowym w turnieju WTA Finals w amerykańskim Fort Worth. Spotkanie trwało godzinę i 23 minuty.

To był drugi w tym roku mecz między tymi zawodniczkami. Świątek zrewanżowała się za lipcową porażkę w Warszawie. Polka górą była również w 2019 roku w Cincinnati.

Rywalizacja na pierwszym etapie WTA Finals odbywa się w dwóch grupach nazwanych na cześć świetnych przed laty amerykańskich tenisistek – Tracy Austin i Nancy Richey. W nich zawodniczki walczą systemem „każda z każdą”. Do półfinałów awansują po dwie najlepsze z każdej grupy i wówczas stoczą pojedynki o udział w zaplanowanym na 7 listopada finale.

We wtorek Świątek pokonała Darię Kasatkinę 6:2, 6:3. Około godziny 1.15 zacznie się mecz Rosjanki z Coco Gauff. Jeśli Amerykanka nie wygra w dwóch setach, to Polka będzie już pewna gry w półfinale.

Zmagania na kortach twardych w Teksasie toczą się o cenne rankingowe punkty, ale i spore premie finansowe. W puli nagród jest 5 milionów dolarów.