18 C
Chicago
poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Do szkół w mieście Flint w stanie Michigan uczniowie nie mogą przychodzić z plecakami

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W publicznych szkołach w mieście Flint w amerykańskim stanie Michigan zakazano uczniom przychodzenia z plecakami ze względów bezpieczeństwa. Zakaz wszedł w życie w poniedziałek i obejmuje również całkowicie przezroczyste plecaki – podał portal stacji NBC.

 

Miejska Rada Edukacji zdecydowała się na to rozwiązanie po serii incydentów z bronią na terenie szkół w USA. W styczniu sześciolatek postrzelił nauczycielkę w Newport News w stanie Wirginia, a przed tygodniem podczas lekcji przypadkowo wystrzelił pistolet schowany w plecaku ucznia liceum w Knoxville w stanie Tennessee.

 

„W całym kraju zauważamy wzrost niebezpiecznych zachowań jak wnoszenie do szkół przedmiotów niedozwolonych, łącznie z bronią palną” – napisała do rodziców Rada.

 

Zgodnie z nowymi regulacjami, uczniowie we Flint mogą nadal przynosić do szkoły lunch w pudełkach, a strój na WF w przezroczystych torbach foliowych. Dozwolone są także małe torebki, ale Rada uprzedza, że przedmioty te można wnosić „w granicach zdrowego rozsądku” i należy liczyć się z kontrolami.

 

W amerykańskich szkołach dzieci często nie muszą brać z domu podręczników ani zeszytów – te mają swoje miejsce w klasie i szafkach.

 

Rada rozważała także propozycję dopuszczenia całkowicie przezroczystych plecaków, ale doszła do wniosku, że byłby to krok niewystarczający – podaje NBC. (PAP)

 

os/ ap/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520