14.9 C
Chicago
niedziela, 25 lutego, 2024

DeSantis znosi permanentne alimenty na Florydzie. Jeszcze rok temu zawetował podobną ustawę

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Gubernator Ron DeSantis podpisał w piątek ustawę, która zmieni stanowe przepisy dotyczące alimentów. Po trzech wetach podobnych ustaw, zgłoszonych przez dwóch kolejnych gubernatorów, oraz dekadzie starć politycznych w tej kwestii, na Florydzie zniesione zostaną tzw. stałe alimenty.

Ustawa SB 1416 – podpisana przez gubernatora DeSantisa – przewiduje zniesienie tzw. stałych alimentów. Rok temu DeSantis zawetował podobną ustawę, która miała na celu wyeliminowanie stałych alimentów oraz ustanowienie schematu zobowiązań alimentacyjnych według stażu małżeństwa.

„Stałe alimenty lub stałe alimenty okresowe są ogólnie definiowane jako wsparcie finansowe udzielane przez jednego małżonka drugiemu małżonkowi w celu utrzymania standardu życia ustalonego, gdy małżeństwo było jeszcze nienaruszone. Stałe alimenty, w przeciwieństwie do innych rodzajów alimentów, mogą trwać przez czas nieokreślony i mogą pozostać nienaruszone, dopóki małżonek je otrzymujący nie wyjdzie ponownie za mąż, nie umrze lub nie wejdzie w związek wspierający” – czytamy na stronie tampafamilylaw.com.

Zatwierdzenie ustawy wywołało oburzenie członków stowarzyszenia „First Wives Advocacy Group” – koalicji zrzeszającej głównie starsze kobiety, które otrzymują stałe alimenty i które twierdzą, że jakość ich życia pogorszy się bez tych płatności.

„W imieniu tysięcy kobiet, które reprezentuje nasza grupa, jesteśmy bardzo rozczarowane decyzją gubernatora o podpisaniu ustawy o reformie alimentów. Uważamy, że podpisując ją, postawił starsze kobiety w sytuacji, która spowoduje dewastację finansową. Tak zwana partia „wartości rodzinnych” właśnie przyczyniła się do erozji instytucji małżeństwa na Florydzie” – powiedziała w piątkowej wiadomości tekstowej dla The News Service of Florida Jan Killilea, 63-letnia kobieta z Boca Raton, która założyła grupę dekadę temu.

Z kolei Michael Buhler, przewodniczący stowarzyszenia Florida Family Fairness, jest zadowolony z decyzji gubernatora. „Florida Family Fairness cieszy się, że ustawodawca Florydy i gubernator DeSantis przyjęli ustawę, która kończy ze stałymi alimentami i kodyfikuje w statucie prawo do przejścia na emeryturę dla obecnych płatników alimentów” – przekazał w oświadczeniu. Dodał, że to „wygrana rodzin na Florydzie”.

DeSantis zawetował podobną ustawę w 2022 roku, ale batalia polityczna o stałe alimenty toczyła się już od ponad dekady. Wcześniej dwie inne tożsame ustawy zawetowały jego poprzednik – Rick Scott.

Red. JŁ

(Źródło: CBS News)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520