11.8 C
Chicago
środa, 28 lutego, 2024

DeSantis rozegrał na Florydzie sondażowy mecz z Trumpem. Gubernator zaliczył blamaż na własnym boisku

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Nowy sondaż ujawnia lidera republikańskiego starcia na Florydzie. Co zaskakujące – gubernator tego stanu Ron DeSantis przegrał na własnym boisku z Donaldem Trumpem. Porażka jest dotkliwa. Były prezydent USA prowadzi nad DeSantisem aż o 39 pkt proc.

W najnowszym sondażu przeprowadzonym wśród republikańskich wyborców Donald Trump rozniósł Rona DeSantisa. Były prezydent USA ma nad gubernatorem Florydy przewagę aż 39 punktów procentowych!

W badaniu zorganizowanym przez University of North Florida’s Public Opinion Research Lab ok. 60 proc. respondentów stwierdziło, że Trump byłby lepszym kandydatem Republikanów na prezydenta USA. Na DeSantisa stawia już tylko 21 proc. republikańskich wyborców z Florydy.

Sondaż opublikowano we wtorek – na dzień przed starciem republikańskich rywali w Miami, podczas trzeciej debaty telewizyjnej.

Pozycja Trumpa na pierwszym miejscu zestawienia wydaje się być niezagrożona. Bardziej niż Trump DeSantisa, to gubernator Florydy powinien się obawiać republikańskich kolegów z nieco gorszymi wynikami, niż on. Swoją pozycję umacnia była ambasador Trumpa przy ONZ Nikki Haley, którą popiera 6 proc. Republikanów z Florydy. Na kolejnych miejscach znaleźli się były gubernator New Jersey Chris Christie z 2 proc. i przedsiębiorca biotechnologiczny Vivek Ramaswamy z 1 proc. poparcia.

Red. JŁ

(Źródło: Daily Mail)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520