Przy autostradach w Illinois pojawiły się tablice informujące o stacjach ładowania elektrycznych samochodów. Odsyłają one kierowców na stacje oferujące alternatywne paliwa głównie stacje ładowania elektrycznego.
Departament transportu Illinois zaznaczył, że znaki będą informować o stacjach ( Alternative Fuels Corridor) ze skroplonym gazem ziemnym czy wodorem. Nasz stan dołączył do ogólnokrajowej akcji promującej paliwa alternatywne. Gubernator J.B. Pritzker od dłuższego czasu naciska na zwiększenie liczby samochodów elektrycznych w Illinois.
Federalna administracja transportu wyznaczyła w Stanach Zjednoczonych ponad 145 tysięcy mil w ramach tzw. korytarza paliw alternatywnych. W Illinois takie stacje paliw i ładowania będą znajdować się przy autostradach I-39, I-55, I-70, I-74, I-80, I-90 i I-94.
BK