30.3 C
Chicago
piątek, 21 czerwca, 2024

Demokraci z Teksasu biorą na cel kryptowaluty. Chcą wiedzieć ile prądu zużywają kopalnie i ile CO2 emitują

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Demokraci naciskają na teksańskie organy regulacyjne ds. energii, aby ujawniły, ile prądu z wrażliwej sieci energetycznej Lone Star zużywają kopalnie kryptowalut – podaje The Verge.

Senator Elizabeth Warren w liście – podpisanym przez sześciu innych Demokratów – naciska na operatora sieci energetycznej Teksasu, Electric Reliability Council of Texas, aby ujawnił dane, wyszczególniające, ile zużyły energii zużyto w Teksasie na operacje, związane z kopanie kryptowalu oraz ile dwutlenku węgla zostało uwolnione do atmosfery podczas tego procesu przez ostatnich 6 lat.

„Pracowałam przez ostatni rok, aby upewnić się, że opinia publiczna rozumie zagrożenia gospodarcze i klimatyczne związane z kryptowalutami” – powiedziała w środę Warren w oświadczeniu dla The Verge. „Kryptominerze rywalizują w zużyciu energii z całymi krajami, a podatnicy – ​​w Teksasie lub gdziekolwiek indziej – nie powinni subsydiowaćich zysków, zwłaszcza, że sieć energetyczna jest na skraju załamania”.

Prawodawcy chcą również wiedzieć, ile regulatorzy z Teksasu płacą firmom wydobywczym za zmniejszenie zużycia energii w okresach szczytowego zapotrzebowania. W sierpniu Bloomberg poinformował, że teksańskie firmy wydobywające kryptowaluty zarobiły miliony dolarów na dopłatach od stanu za wstrzymywanie działalności podczas ekstremalnej fali upałów w okresie letnim. Jedna firma, Riot Blockchain, tylko w lipcu otrzymała około 9,5 miliona dolarów – poinformował Bloomberg.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520