-6.2 C
Chicago
czwartek, 29 lutego, 2024

Demokraci z Florydy wybrali nową przewodniczącą. Nikki Fried podniesie partię z kolan?

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Demokraci z Florydy wybrali w sobotę byłą komisarz ds. rolnictwa Nikki Fried na nową przewodniczącą partii, mając nadzieję, że uda im się uporać się z pobojowiskiem w partii po fatalnych wynikach w czasie wyborów mid-term – podaje NBC News.

45-letnia Fried pokonała byłą senator stanową Annette Taddeo na specjalnym zjeździe członków partii w podmiejskim Orlando. Na stanowisku przewodniczącego partii zastąpi dotychczasowego lidera Manny’ego Diaza.

Obie – Fried i Taddeo – przegrały w zeszłym roku swoje wyścigi wyborcze.  W prawyborach do nominacji partyjnej na kandydata na gubernatora Florydy Fried przegrała z Charliem Cristem, a Taddeo z republikanką Marią Elvirą Salazar w listopadowych wyborach mid-term.

Nikki Fried będzie kolejną osobą na czele Demokratów z Florydy, która będzie musiała poradzić sobie z dominacją Republikanów w niegdyś pro-demokratycznym Sunshine State. W listopadowych wyborach gubernator Ron DeSatnis – walcząc o reelekcję – niejako przypieczętował los Florydy jako nowego bastionu GOP na południu. Nawet takie powiaty jak Miami-Dade i Palm Beach, będące niegdyś twierdzami Demokratów, przeszły na stronę Republikanów.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520