25.3 C
Chicago
środa, 19 czerwca, 2024

Darmowe studia i umorzenie alimentów w ramach reparacji za niewolnictwo? „Łatwe do wprowadzenia”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W zeszłym miesiącu kalifornijska Grupa Zadaniowa ds. Reparacji dla Afroamerykanów podrzuciła władzom nowy pomysł realizacji programu, którego dotychczasowe założenia – z perspektywy finansowej – były nieakceptowalne nawet dla przychylnych mu władz Kalifornii. Idea reparacji, jako bezpośrednich transferów gotówkowych upadła, ale same reparacje wciąż „są w grze”.

Kilka miesięcy temu gubernator Gavin Newsom odrzucił pomysł wypłaty reparacji dla czarnych obywateli stanu w formie gotówki. Według założeń, niektórzy mieli uzyskać nawet do 1 mln dolarów a cały program kosztowałby Kalifornię niemal bilion dolarów! Dla budżetu Kalifornii, który właśnie rozpoczyna sezon deficytowy, byłoby niemożliwym do sprostania wyzwaniem.

Grupa Zadaniowa ds. Reparacji już pogodziła się z decyzją władz, jeśli chodzi o transfery gotówkowe. Idea reparacji w jakiejś innej formie wciąż jednak żyje. W czerwcu zaleciła władzom Kalifornii, aby w ramach reparacji oferowali kwalifikującym się osobom czarnoskórym min. bezpłatne studia i umorzenie zobowiązań alimentacyjnych.

„Jeśli możesz odziedziczyć bogactwo pokoleniowe, możesz odziedziczyć dług pokoleniowy. Jest to dług, który jest należny potomkom niewolników i ich przodkom” – powiedział dla NPR demokratyczny senator stanowy Steven Bradford. Bradford jest jednocześnie członkiem Grupy Zadaniowej ds. Reparacji.

Zdaniem senatora realizacja reparacji w takiej formie jest możliwa i „łatwa do wprowadzenia”. Według niego wielu bogatych ludzi „czerpie dziś korzyści z pracy wykonywanej dla ich przodków przez zniewolonych czarnoskórych Amerykanów”.

„Ponownie, wielu ludzi, którzy żyją dziś w luksusie i bogactwie, nie żyło, gdy ich dziadkowie i pra-pra-pradziadkowie zniewalali czarnych do pracy w celu zdobycia bogactwa. Myślę więc, że jest to dla mnie oczywiste” – stwierdził Bradford.

Senator odpowiedział również na pytanie, jak realistyczny jest powrót do pomysłu wypłacenia przez stan reparacji w formie gotówkowej.

„Nie skupiałbym się na płatnościach gotówkowych, ale na wszystkich innych rzeczach – opiece zdrowotnej, bezpłatnej nauce, pomocy w zakupie domu, ulgach podatkowych – wszystko to można łatwo zapewnić potomkom niewolników” – odpowiedział. Zalecił przy tym, aby stan zapewnił potomkom niewolników świadczenia podobne do tych, jakie otrzymują weterani.

Red. JŁ

(Źródło: Fox News)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520