16.8 C
Chicago
czwartek, 30 maja, 2024

CTA wznowiło kursy pociągów na Yellow Line

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Po 50 dniach przerwy po listopadowym wypadku w piątek przywrócony zostanie ruch kolejki CTA Yellow Line – poinformowało przedsiębiorstwo komunikacji miejskiej. Jak podało CTA pierwszy kurs na tej linii zostanie wznowiony około 4:45 rano.

 

W ciągu ostatnich kilku dni pociągi testowe kursowały na Yellow Line w różnych warunkach pogodowych w ramach przygotowań do ponownego otwarcia linii z trzema przystankami. Wiadomość o wznowieniu obsługi linii z zadowoleniem została przyjęta przez pasażerów, dla których jest ona szybkim połączeniem ze Skokie do Chicago.

CTA poinformowało, że po ponownym otwarciu Yellow Line zostaną wprowadzone dodatkowe środki bezpieczeństwa. Zmniejszona będzie prędkość przejazdu pociągów Yellow Line z 55 do 35 mil na godzinę. Ponadto ulepszona została komunikacja operacyjna a CTA dodało również możliwość komunikacji i ochrony, wdrażając tak zwaną „ręczną blokadę” na szynach dla pojazdów nietransportowych, takich jak pługi śnieżne i inny ciężki sprzęt budowlany.

Jest to efekt protokołu kontroli operacyjnej, który wymaga, aby wagony kolejowe i sprzęt inny niż transportowy poruszały się tylko po otrzymaniu polecenia słownego z Centrum Kontroli CTA.

Wypadek, który miał miejsce 16 listopada 2023 roku, spowodował obrażenia łącznie u 38 osób i został uznany za jeden z najgorszych wypadków w historii CTA.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520