17.2 C
niedziela, 5 maja, 2024

Cristiano Ronaldo strzelił pierwszego gola w lidze saudyjskiej

Cristiano Ronaldo w piątek strzelił pierwszego gola w lidze saudyjskiej. Jego Al Nassr Rijad zremisował na wyjeździe 2:2 z Al-Fateh Al-Mubarraz. Portugalczyk w doliczonym czasie meczu zdobył wyrównującą bramkę z rzutu karnego.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli gospodarzy. Już w 12. minucie gola strzelił Hiszpan Cristian Tello. Pod koniec pierwszej połowy wyrównał Brazylijczyk Anderson Talisca.

W 58. minucie Algierczyk Sofiane Bendebka wyprowadził Al-Fateh na prowadzenie. Pod koniec spotkania Ronaldo wyrównał strzałem z 11 metrów. Zespół Al Nassr kończył mecz w osłabieniu, gdyż czerwoną kartkę otrzymał Talisca.

Ronaldo w trzecim oficjalnym występie zdobył swoją pierwszą bramkę dla swojego nowego klubu. Wcześniej zagrał w wygranym 1:0 ligowym meczu z Ettifaq FC Ad-Dammam oraz przeciwko Al-Ittihad Dżudda (1:3) w półfinale Superpucharu Arabii Saudyjskiej. W niedzielę legendarny napastnik będzie obchodził 38. urodziny.

Al Nassr po 15 meczach ma 34 punkty i jest liderem ligi saudyjskiej. Drugie miejsce zajmuje klub Grzegorza Krychowiaka – Al Shabab Rijad, który ma tyle samo punktów, ale rozegrał o jedno spotkanie więcej.(PAP)