-0.8 C
Chicago
środa, 28 lutego, 2024

Chińczycy też nielegalnie przekraczają południową granicę USA, ale są inni, niż reszta. „Wyglądają jak turyści”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Chińczycy są bardziej „ekskluzywni”, niż reszta migrantów, przekraczających nielegalnie południową granicę Stanów Zjednoczonych. „Wyglądają jak turyści” – stwierdza w rozmowie z The Post prawniczka ds. imigracji Erika Pinheiro.

Większość migrantów, którzy nielegalnie przedzierają się przez południową granicę Stanów Zjednoczonych to biedni obywatele krajów Ameryki Łacińskiej, którzy usiłują dostać się do USA w poszukiwaniu większych możliwości ekonomicznych. Ci jednak, z którymi spotyka się na granicy w San Diego Pinheiro, wyglądają z goła inaczej – należą co najmniej do klasy średniej, jeśli nie wyższej.

Fenomen chińskich migrantów na granicy USA-Meksyk przybliżono w materiale filmowym NewsNation.

Według źródeł policyjnych, niektórzy Chińczycy płacą przemytnikom nawet 35 tys. dolarów za osobę! Część z nich przyjeżdża do Meksyku jeszcze jako turyści – na podstawie wizy turystycznej. Tydzień spędzają w kurorcie, a potem – z pomocą przemytników – są przerzucani przez dziką granicę do USA.

„Niektórzy z nich, z którymi rozmawiałam, otrzymali wizę [turystyczną], jakby jechali na wakacje do Meksyku i mogli spędzić tydzień w kurorcie, ponieważ mieli pieniądze” – powiedziała Pinheiro. „Często panuje błędne przekonanie, że większość osób ubiegających się o azyl przyjeżdża do kraju, aby skorzystać z zasiłków publicznych, ale wiele z nich jest dobrze wykształconych, ma już tutaj rodzinę i naprawdę szuka azylu politycznego”.

„Wielu z nich to polityczni dysydenci. Pracowałem z rodziną, w której kobieta została przymusowo wysterylizowana przez rząd. Przybywają do tego kraju z różnych powodów” – podkreśliła adwokat.

Według Associated Press – Chińczycy są czwartą najczęstszą narodowością migrantów przybywających do USA, po Wenezuelczykach, Ekwadorczykach i Haitańczykach. Wielu z nich nie poprzedza wtargnięcia do USA wakacjami w Meksykańskim kurorcie. Część przedziera się przez niegościnną i z wielu względów niebezpieczną przełęcz Darién, która przecina trans-kontynentalną autostradę Carretera Panamericana.

Red. JŁ

(Źródło: New York Post)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520